УКРАЇНА

Ощадбанк вчасно погасив відсотки за реструктуризованими євробондами

11 вересня, 2018 13:07
УКРАЇНА/Ощадбанк вчасно погасив відсотки за реструктуризованими євробондами
Зберегти
Вигляд
Державний Ощадбанк виплатив своїм кредиторам 32,8 мільйони доларів за єврооблігаціями, які реструктуризували у 2015 році.

Державний Ощадбанк виплатив своїм кредиторам 32,8 мільйони доларів за єврооблігаціями, які реструктуризували у 2015 році.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на прес-службу Ощадбанку.

Вартість облігацій, за якими виплатили відсотки, складає 700 мільйонів доларів, а процент виплачується двічі на рік — у березні та вересні.

Ощадбанк реструктуризував свій борг розміром 1,2 мільярди доларів у 2015 році, адже мав брак коштів на виплату. Тоді вирішили випустити нові облігації на суму 700 мільйонів доларів замість сплати цієї суми кредиторам.

Напередодні уряд заплатив 444 мільйони доларів за борговими облігаціями, які так само реструктуризували у 2015 році.

Також раніше повідомлялося, що у серпні 2018 року Україна виплатила Міжнародному валютному фонду 605,6 мільйонів доларів за борговими зобов’язаннями від квітня 2014 року.

Зазначимо, що наразі уряд намагається залучити 5 транш програми макрофінансування МВФ у розмірі майже 2 мільярди доларів. Кошти необхідні для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про зрівняння цін на газ для населення та для промисловості, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ. Місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

Нагадаємо, що напередодні Міністерство фінансів України розмістило дисконтні облігації державного боргу України на загальну суму 725 мільйонів доларів. За розрахунками аналітиків, дохідність цих цінних паперів перевищує 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

Пов`язані новини