Міністерство фінансів України виплатило купонний дохід за єврооблігаціями, які випустили у 2015 році для реструктиризації боргів Укравтодору, київської міської влади та Конструкторського бюро «Південне».

Міністерство фінансів України виплатило купонний дохід за єврооблігаціями, які випустили у 2015 році для реструктиризації боргів Укравтодору, київської міської влади та Конструкторського бюро «Південне».

Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів, передає «Інтерфакс-Україна».

Як зазначається, виплата купону мала відбутися у перший понеділок вересня, але, оскільки цей день був вихідним у США, то кошти виплатили у вівторок, 4 вересня.

Відсоткова ставка за державними єврооблігаціями склала 7,75% річних, процентний дохід виплачувався двічі на рік у березні та вересні. Термін погашення даних цінних паперів настане з 2019 по 2027 роки.

Також раніше повідомлялося, що у серпні 2018 року Україна виплатила Міжнародному валютному фонду 605,6 мільйонів доларів за борговими зобов’язаннями від квітня 2014 року.

Зазначимо, що наразі уряд намагається залучити 5 транш програми макрофінансування МВФ у розмірі майже 2 мільярди доларів. Кошти необхідні для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

Нагадаємо, що наразі співпраця з Міжнародним валютним фондом не відбувається через відсутність компромісу з ключових вимог фонду до України для отримання траншу. А саме, мова йде про зрівняння цін на газ для населення та для промисловості, а також про збалансування державного бюджету України так, щоб дефіцит не перевищував 2,5% від ВВП.

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ. Місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

Нагадаємо, що напередодні Міністерство фінансів України розмістило дисконтні облігації державного боргу України на загальну суму 725 мільйонів доларів. За розрахунками аналітиків, дохідність цих цінних паперів перевищує 9,1% річних, що є значно вищою ставкою, ніж за кредитами МВФ а також борговими цінними паперами, які Україна випускала у попередні роки.

28 серпня у Національному банку повідомили, що очікують на зарахування МВФ траншу у розмірі майже 2 мільярди доларів до кінця осені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Раніше колишній очільник регулятора, що встановлює тарифи на оплату газу, Дмитро Вовк, повідомляв, що у разі виконання вимоги МВФ щодо зрівняння цін на газ для населення та підприємств, тарифи на газ можуть зрости на 70%.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile