У п'ятницю, 15 березня, американська авіакомпанія American Airlines оголосила про припинення польотів до Венесуели, яка переживає глибоку політичну та економічну кризу, повідомляє CNBC.

Авіакомпанія пішла на такий крок після того, як профспілка пілотів США рекомендувала своїм членам відмовитися від будь-яких поїздок до Венесуели.

Більшість американських авіаліній вже припинили польоти до Венесуели. American Airlines була останньою великою американською авіакомпанією, яка виконувала рейси в Каракас і в Маракайбо.

«Безпека членів нашої команди і клієнтів завжди на першому місці, American Airlines не працюватиме в тих країнах, які ми не вважаємо безпечними», — йдеться у заяві авіаперевізника.

Раніше у США запропонували заборонити Visa та Mastercard обслуговувати наближених до керівництва Венесуели осіб.

Нагадаємо, 14 березня Держдеп евакуював усіх дипломатів і закликав американських громадян покинути Венесуелу через загострення ситуації в країні.

23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.

Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.

Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначеннядострокових виборів глави держави.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

Поділитись: