Освітній омбудсмен пояснив, чи можуть педагоги працювати віддалено під час дистанційного навчання
Українські педагоги мають право самостійно визначати свої робочі місця під час дистанційної роботи. Ніхто не може змусити їх, ризикуючи життям, йти до закладів освіти.
Про це повідомив освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
Через масові ракетні обстріли Міністерство освіти і науки надіслало лист до органів управління освітою та закладів освіти, в якому рекомендує ухвалити рішення про навчання у закладах освіти у дистанційному форматі до 14 жовтня.
Відтак, каже Горбачов, почали масово надходити повідомлення про те, що керівники шкіл, а деінде й управління освіти примушують педагогів приходити до закладів освіти й проводити звідти уроки та заняття.
Також не дозволяють здійснювати навчання з дому чи іншого зручного місця для педагога. Це роблять нібито з метою контролю за освітнім процесом.
«Подібна ситуація була з початком карантину через COVID-19, коли керівники заганяли педагогів у холодні заклади освіти з метою контролю, потім ситуація повторилася з початком війни. І знову вона виникає», — написав він.
Горбачов наголошує, що такими діями керівники наражають на небезпеку життя та здоров’я своїх працівників. Є випадки, коли вчителів примушують приходити до закладу освіти, в якому немає укриття, та проводити онлайн-уроки під час повітряної тривоги. На декого з учителів вже склали догани за відсутність на роботі.
«Служба освітнього омбудсмена вже декілька разів надавала роз'яснення, що педагогічні працівники під час запровадження дистанційної роботи мають право самостійно визначати своє робоче місце», — каже омбудсмен.
І додає, що таке роз’яснення надавало й Міносвіти, але все одно незаконний примус продовжується. Тому він закликає педагогічних працівників захищати свої права і подавати звернення.
- Поділитися: