У Європейській Комісії повідомили, що отримання Україною другого траншу в межах програми макрофінансової допомоги ЄС на суму 500 мільйонів євро залежить від виконання урядом України попередніх вимог Міжнародного валютного фонду.

Про це повідомив віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс під час брифінгу з прем'єр-міністром України Олексієм Гончаруком 28 січня.

«Ми вже розпочали всі необхідні процедури у Єврокомісії задля того, щоб виділення коштів Україні. Також важливо зазначити, що макроекономічна програма ЄС прив'язана до програми МВФ, тож вона пов'язана з виконанням Україною попередніх вимог МВФ», — повідомив Домбровскіс.

У свою чергу Гончарук зазначив, що очікує на отримання Україною траншу від ЄС у першому кварталі 2020 року.

«Цей транш має бути отриманий у першому кварталі цього року. Тобто, найближчим часом, найближчі тижні, місяці», — додав Гончарук.

Раніше у Мінфіні сподівалися отримати транш ЄС до кінця 2019 року, однак цього не сталося.

У червні 2019 року Єврокомісія підтвердила Україні, що планує надати цей транш після того, як уряд виконає необхідні реформи.

Раніше у Мінфіні прогнозували, що кошти мали надійти у березні 2019 року, однак цього не сталося.

11 грудня ЄС офіційно перерахував перший транш кредиту в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги Україні у розмірі 500 мільйонів євро.

500 мільйонів євро виділили у рамках макроекономічної програми для України, загальний обсяг якої складає 1 мільярд євро. Ці кошти є надзвичайно важливими для України, адже їх зарахують напряму до державного бюджету, що дозволить у стислі терміни розрахуватися за кредитними зобов’язаннями держави.

16 листопада 2018 року президент підписав ратифікацію кредитної угоди з ЄС на 1 мільярд євро.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile