У Міністерстві фінансів України повідомили, що очікують на отримання другого траншу низьковідсоткового кредиту від Євросоюзу до кінця 2019 року.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова під час прес-брифінгу 22 жовтня, передає «Інтерфакс-Україна».

«У нас залишається ще одна умова — приведення правил фінансового моніторингу у відповідність з європейською директивою. Законопроєкт розроблено, подано, зараз опрацьовується двома парламентськими комітетами», — повідомила Маркарова.

Вона додала, що для отримання траншу фінансування від ЄС Україні потрібно знаходитися у програмі Міжнародного валютного фонду. Тобто, видати черговий транш ЄС зможе не раніше, ніж уряд підпише меморандум про нову програму з МВФ, оскільки чинна вже добігає кінця.

У червні Єврокомісія підтвердила Україні, що планує надати цей транш після того, як уряд виконає необхідні реформи.

Раніше у Мінфіні прогнозували, що кошти мали надійти у березні 2019 року, однак цього не сталося.

11 грудня ЄС офіційно перерахував перший транш кредиту в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги Україні у розмірі 500 мільйонів євро.

500 мільйонів євро виділили у рамках макроекономічної програми для України, загальний обсяг якої складає 1 мільярд євро. Ці кошти є надзвичайно важливими для України, адже їх зарахують напряму до державного бюджету, що дозволить у стислі терміни розрахуватися за кредитними зобов’язаннями держави.

16 листопада 2018 року президент підписав ратифікацію кредитної угоди з ЄС на 1 мільярд євро.

Поділитись: