Росія готує «дзеркальну відповідь» на персональні санкції Європейського Союзу через отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.

Про це повідомив постійний представник Росії при ЄС Володимир Чижов, цитує російський «Интерфакс».

За його словами, рішення Ради ЄС щодо санкцій «підтвердило найгірші побоювання» Росії, що її відносини з Євросоюзом «будуть доведені до найнижчого рівня протягом останнього часу».

«Очікую, що мені й моїм співробітникам найближчим часом стане складніше працювати, але ми до цього готові й в будь-якому випадку будемо прагнути виправлення відносин Росії та ЄС», — сказав Чижов журналістам в Брюсселі.

Він уточнив, що РФ розцінює санкції Євросоюзу як «односторонні незаконні заходи». Росія «без сумніву» запровадить «дзеркальні заходи», додав він.

«Оскільки санкції введені персональні, то і відповідь буде, очевидно, персональною… Логічно виходити з того, що відповідні заходи можуть торкнутися двосторонніх відносин Москви саме з Берліном і Парижем, адже ніхто не приховує, що за цим кроком стояли саме вони», — наголосив Чижов.

До чого це все?

Європейський Союз та Велика Британія 15 жовтня запровадили санкції проти шести посадовців РФ та Державного науково-дослідного інституту органічної хімії та технологій через отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.

Санкції стосуються директора Федеральної служби безпеки Росії Олександра Бортникова, заступника голови Адміністрації президента РФ Сергія Кирієнка, голови управління Кремля щодо внутрішньої політики Андрія Яріна, уповноваженого представника Путіна в Сибіру Сергія Меняйла та двох заступників міністра оборони Олексія Криворучка та Павла Попова.

Санкції стосуються заборони на в'їзд до країн Євросоюзу та Великої Британії та заморожування активів на території ЄС і Великої Британії.

Крім того, санкції запровадили проти російського бізнесмена Євгена Пригожина, якого вважають причетним до Приватної військової компанії Вагнера. Він надає підтримку цій компанії в Лівії, а це загрожує миру та безпеці в країні, тому ЄС ввів санкції. До цих обмежень Велика Британія теж приєдналась.

Що передувало?

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) виявила в організмі російського опозиціонера Олексія Навального отруєння речовиною, яка структурно схожа на «Новічок».

Речовина, яку знайшли в крові та сечі опозиціонера, формально не заборонена (адже її немає у списку ОЗХЗ). Зазначається, що вона схожа за структурою на отруту 1.А.14 та 1.А.15 у класифікації Конвенції про заборону хімічної зброї. Це ті самі речовини, котрі виявили у 2018 році після отруєння родини Скрипалів.

Ще у вересні 2017 року Росія звітувала про знищення «останнього кілограму» отруйної речовини на вимогу ОЗХЗ. Вдруге про «знищені запаси» заявив глава Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін після отруєння Олексія Навального. Та результати аналізів ОЗХЗ показали, що Росія не тільки не припинила використання «Новічка», а й продовжила над ним роботу.

Поділитись: