🎧«Пацієнт — головний»: чому важливо вивчати свою хворобу і ухвалювати рішення разом з лікарем
1 вересня на hromadske стартує другий сезон подкасту «Я і воно: як пережити онко». Автор подкасту — наша журналістка Яна Сєдова, онкопацієнтка з 2009 року.
Ідея цього проекту в тому, щоб ділитися досвідом — і це досвід не тільки Яни, але і її гостей — інших пацієнток і пацієнтів, активісток, лікарів і онкопсихологів.
Кожен випуск ми даємо відповіді на важливе запитання, яке може виникнути у людини в діагнозі — як підтримати себе, як повноцінно харчуватися, чи можна запобігти деяким видам раку і як лікувати больовий синдром. Відповіді на ці запитання ви вже можете знайти в першому сезоні подкасту.
І це також просвітницький проект, тому що і в нашій країні, і на пострадянському просторі суспільство все ще страждає від канцерофобії, багатьом здається, що рак заразний, а пацієнт з таким діагнозом приречений. Це абсолютно не так.
Про що будемо говорити сьогодні, у День знань? Звичайно ж про те, чому важливо бути освіченим пацієнтом, вивчати свою хворобу самому або разом зі своїми близькими, адже подужати таку задачу одному важко.
Гість цього випуску — клінічний онколог Ярослав Куляба, його досвід у сфері онкології — понад 25 років, він працює в клініці «Мануфактура».
Отже, де шукати інформацію про хвороби, коли поставлений онкодіагноз, чому пацієнт — головний, а його думка має враховуватися в процесі прийняття рішень, чи можна створити в системі охорони здоров'я відділ контролю якості, і чим треба забезпечити лікарів, аби з одного боку їх мотивувати, а з іншого — щоби вони звикли спиратися в роботі не на власну думку, а на міжнародні протоколи. Відповіді на ці запитання — у першому випуску другого сезону.
Слухайте цей епізод на Castbox, Apple Podcasts, Soundcloud, Google Podcasts та YouTube.
Онколог Ярослав Куляба також радить використовувати перекладені російською рекомендації американської спільноти The National Comprehensive Cancer Network (NCCN), Національної комплексної мережі з боротьби проти раку — це об'єднання 30 онкологічних центрів в США. З них кожен пацієнт може дізнатися про те, як лікується той чи інший вид раку. Рекомендації щодо найпоширеніших видів захворювань ви можете знайти тут.
Інформація про захворювання та варіанти лікування, які сьогодні є у вільному доступі, без перебільшення можуть врятувати здоров'я пацієнта і продовжити йому життя.
Підписуйтесь на канал «Я і воно: як пережити онко» на Soundcloud
- Поділитися: