У новому епізоді ведуча подкасту Яна Сєдова розповідає про онкопацієнтів, які стали жертвами шахраїв. Схема обману виглядає так: фотографії та історії людей, які потребують лікування, беруть на офіційних ресурсах благодійних фондів, постять в соціальних мережах, вказуючи при цьому інші банківські карти. Так шахраї перенаправляють кошти, а благодійні організації недоотримують гроші, які могли б врятувати не одне життя.

Свою історію розповідає Марина Ваталінська-Кушнір, вона живе у Вінниці, лікувалася в приватній клініці під Києвом і отримувала дорогу імунотерапію, а тепер поїхала за кордон в пошуках потрібних для неї клінічних досліджень. Збирати гроші на лікування Марині і ще одній пацієнтці, Оксані Лавинській, допомагали у благодійній організації Допомагаю.укр, там же займалися блокуванням фейковий сторінок і сайту, через які діяли шахраї.

Що робити, якщо ви виявили таку схему, як заблокувати підроблені акаунти, і що для пошуку злочинців робить Кіберполіція — слухайте в цьому випуску подкасту «Я і воно: як пережити онко».

Слухайте цей епізод на Castbox, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts.

Підписуйтесь на канал «Я і воно: як пережити онко» на Castbox, Apple Podcasts, Google Podcasts.

Поділитись: