Керівництво Палестини відмовило у зустрічі віце-президенту США Майклу Пенсу на знак протесту проти визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю.

Керівництво Палестини відмовило у зустрічі віце-президенту США Майклу Пенсу на знак протесту проти визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на представника палестинського правлячого руху ФАТХ Джебриля Раджуба.

«Ми не будемо приймати віце-президента США на палестинських територіях у відповідь на визнання окупованого Єрусалиму столицею Ізраїлю», — заявив він.

Генсек ООН Антоніу Гутерреш заявив, шо питання про статус Єрусалиму має бути вирішене з урахуванням інтересів палестинської та ізраїльської сторін.

Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп оголосив про рішення визнати столицею Ізраїлю Єрусалим, а також про намір перенести посольство США в Ізраїлі до Єрусалиму. Наразі американське посольство розташоване у Тель-Авіві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місто розбрату: що потрібно знати про визнання Єрусалима столицею Ізраїлю

Прем'єр Ізраїлю підтримав рішення американського президента.

Таке рішення Трампа викликало численні протести по всьому світу. Відтак, на палестинській території, зокрема, палили портрети Трампа, а рух ХАМАС пообіцяв улаштувати 9 грудня «день гніву».

Палестинці вважають східну частину Єрусалиму своєю територією. Її армія Ізраїлю відбила у 1967 році і приєднала до решти міста постановою парламенту у 1980 році.

ООН вважає східний Єрусалим окупованою територію, у той час як влада Ізраїлю вважає його своїм.

Поділитись: