Палестинці на Західному березі річки Йордан отримають посилки, які Ізраїль затримував на пошті упродовж восьми років через заборону відправлень. За вісім років накопичилося понад 10 тонн листів.

Палестинці на Західному березі річки Йордан отримають посилки, які Ізраїль затримував на пошті упродовж восьми років через заборону відправлень. За вісім років накопичилося понад 10 тонн листів.

Про це повідомляє Reuters.

Упродовж кількох днів працівники сортують сотні мішків з посилками в місті Ієріхон. Окрім листів у посилках є іграшки, навіть інвалідні крісла.

У 2010 році Ізраїль заборонив прямі відправлення в Палестинську автономію на Західному боці річки Йордан.

Доставка посилок у Палестину — це односторонній разовий випадок.

Пошта з Палестини та Сектору Гази, кордони якого контролюються Ізраїлем, проходить лише після перевірки безпеки.

19 серпня стало відомо, що перехід Ерез між Ізраїлем та Сектором Гази віднині можна буде використовувати лише для перевезення гуманітарних вантажів та надання медичної допомоги. Для громадян його закрили на невизначений термін.

9 серпня повідомлялося, що з території Сектору Гази протягом 5 годин випустили 70 ракет по території Ізраїлю. ЦАХАЛ завдав удар у відповідь.

Наприкінці липня внаслідок заворушень у Секторі Гази загинули двоє людей, а більше 200 постраждали.

Раніше Ізраїль завдав найпотужніших ударів по Сектору Гази з 2014 року.

На наступний день після цього Ізраїль та ХАМАС домовилися про перемир'я.

Зараз або ніколи: чи зможуть палестинці прорвати 12-річну блокаду — спецрепортаж із Сектору Гази

У березні 2018 року на кордоні Ізраїлю з Сектором Гази розпочалися протести, з часу яких загинуло щонайменше 140 людей — більшість з них були членами «ХАМАС». Палестинці вимагають від влади Ізраїлю повернути їм території, втрачені через утворення держави Ізраїль.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Спротив невидимого міста» — репортаж із Західного берега річки Йордан

Після того, як Ізраїль проголосив незалежність, 156 тисяч палестинців, які проживали в межах Палестини, залишилися на території Ізраїлю. Оскільки ізраїльській владі не вдалося вислати їх як інших арабів, вони отримали громадянство Ізраїлю.

На території Сектору Гази проживає майже 2 мільйони людей, і понад дві третини з них — біженці з Ізраїлю та їхні нащадки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сильна держава для людей: досвід Ізраїлю

Поділитись: