Іржавий танкер «Делфі», Одеса
Фото:

Філіп Якимов/hromadske

Міністр інфраструктури Владислав Криклій розповів про хід робіт з підняття багатостраждального танкера «Делфі», який затонув біля узбережжя Одеси ще в листопаді 2019 року.

Черговий звіт Криклій представив у Facebook.

За його словами, водолази видаляють наноси піску з танкера, прибирають підводні перешкоди, а також там, вочевидь, роблять ще дуже багато корисного (але незрозумілого):

  • встановлюються гумово-металеві пластирі Кінгстона;
  • щоб забезпечити ревізію танків #19 #20 триває облаштування, підготовка та монтаж дерев'яного ріштовочного містка до торця носової переборки житлової надбудови;
  • триває заведення і кріплення до римів «брейкватера» носового шпрингу. (Шо? — ред.).

Також Криклій розповів, що на місце аварії доставляють спеціальні засоби, аби ліквідовувати наслідки розливу нафтопродуктів з танкера — 280 кг абсорбенту та 60 л рідкого реагенту.

Попри те, що робота, як можна зробити висновок з посту Криклія, кипить (вже майже 9 місяців), коли все ж таки приберуть танкер, міністр не сказав.

Водночас хочемо дещо виправдати міністра і владу в цілому, бо 8 місяців відповідальність за підняття танкера була на судновласнику, однак він не спромігся цього зробити. 

«Підрядні компанії працюють під наглядом Адміністрації морських портів України й вже незабаром пляж Дельфін стане вільним від металобрухту», — обіцяє Криклій. 

Іржавий танкер «Делфі», Одеса
Фото:

Філіп Якимов/hromadske

Що це за танкер

Епопея з танкером «Делфі» розпочалась у листопаді 2019 року, коли він затонув біля узбережжя, а його екіпаж у складі трьох людей до останнього відмовлявся від допомоги, через що їх врятували фактично силоміць.

За законом прибрати затонуле судно мав його власник, але до кінця липня, тобто, за 8 місяців, зробити це він так і не зміг. Не допоміг і візит на місце президента Зеленського.

Детальніше про те, чому так довго танкер лежить прямо на одеському пляжі, читайте у матеріалі: 

Іржава перлина Одеси: коли і як приберуть затонулий танкер «Делфі» з пляжу.

У підсумку у держави в особі глави Одеської ОДА, екоінспекції та АМПУ урвався терпець і вона відібрала у судновласника право прибрати танкер.

Ситуацію визнали надзвичайною ситуацією місцевого рівня. Тепер судном має займатися держава, а також підрядник, якого оберуть на конкурсі. 

Перша вже «державна» спроба прибрати «Делфі» з пляжу «Дельфін» запланована на кінець серпня

Поділитись: