Життя

«Пам'ятаєте, як ми сиділи без грошей?»: Гнап пояснив, куди витратив майже 4 тисячі євро з премії

Громадське
Життя/«Пам'ятаєте, як ми сиділи без грошей?»: Гнап пояснив, куди витратив майже 4 тисячі євро з премії
Зберегти
Вигляд
Екс-розслідувач та кандидат у президенти Дмитро Гнап пояснив, на які потреби були витрачені майже 4 тисячі євро з премії проекту «Слідство.Інфо» у сумі 15 тисяч євро, які він у 2015 пообіцяв перерахувати на потреби армії. Як з'ясувалось, Гнап не перерахував частину цих коштів, тому політрада партії «Сила людей» закликала екс-розслідувача знятись з виборів.

«Місячний бюджет проекту складав майже 19 тисяч доларів, навіть більше… Пам’ятаєте, як ми сиділи без грошей, пам’ятаєте, як Роман Скрипін (екс-голова ГО «Громадське телебачення», ред.) на кілька місяців заблокував нам рахунки? ... Якщо у проекту такий бюджет і він сидить без грошей, а програму треба видавати і програма виходила регулярно, жоден з випусків ніколи не злетів з ефіру… то як мені як керівнику і засновнику проекту ... забезпечити безперебійність виходу програми», — розповів екс-розслідувач.

Гнап пояснив, що ці кошти витратились на поточні потреби проекту, виклик таксі, підтримання офісу, оренда дронів тощо.

Голова ГО «Громадське телебачення» Наталя Гуменюк, яка на той час затверджувала виплати, уточнила, що єдина затримка виплат щодо проекту «Слідство.Інфо» після вручення нагороди була в жовтні 2015-го. Вона стосувалася 2800 грн і тривала менш ніж два тижні. Тоді як витрати на транспорт і оренду офісу оплачувалися загальним платежем з рахунку ГО «Громадське телебачення», які організація виплачувала контрагентам за стандартними рахунками та в терміни в межах контракту. Нагадаємо премію було вручено 25 червня 2015 року

На питання, чи може він детально пояснити, куди були витрачена сума, Гнап відповів: «Я знаю, на що вона конкретно пішла, звісно знаю, як керівник проекту. Я знаю як буває важко запускати незалежні медіа».

Нагадаємо, політична партія «Сила людей» офіційно закликала свого висуванця Дмитра Гнапа відмовитися від участі у президентських виборах через те, що він, будучи розслідувачем, у 2015 році не перерахував кошти з отриманої премії на потреби армії, як обіцяв. Крім того, партія закликала Гнапа повернути їй кошти, витрачені на заставу до Центрвиборчкому. Гнап відмовився зніматись з виборів.

Нагадаємо, 8 лютого Центральна виборча комісія зареєструвала Дмитра Гнапа кандидатом у президенти України.

7 лютого стало відомо, що Дмитро Гнап у 2015 році не перерахував отримані редакцією «Слідство.Інфо» 15 тисяч євро на потреби армії. Гроші редакція отримала в рамках премії «Вільна преса Східної Європи-2015» за сприяння розвитку незалежної журналістики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що відбувається довкола коштів «Слідства.Інфо» та кандидата в президенти Дмитра Гнапа

Сам Гнап заявив, що 2 тисячі євро редакція перерахувала «роті розвідників, які стояли під Артемівськом». Ще 3 917 євро він витратив на поточні потреби проекту «Слідство.Інфо», однак залишок, 9 087 євро, Гнап з невідомих причин залишив на своєму рахунку і тепер пообіцяв перерахувати на рахунок «Слідства.Інфо». Причини того, чому він не перерахував кошти у 2015 році, Гнап не назвав.

Пізніше народні депутати Остап Єднак та Наталія Веселова від партії «Сила людей» закликали Гнапа, який є представником партії на виборах, зняти свою кандидатуру.

2 лютого Дмитро Гнап зібрав близько 3 мільйонів гривень для реєстрації кандидатом у президенти. Його висунула кандидатом партія «Сила людей».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Я націоналіст, атеїст і піду на прайд» — Дмитро Гнап про війну, ЛГБТ, націоналізм і церкву

Пов`язані новини