Через пандемію коронавірусу у світі погіршиться ситуація з правами жінок, зокрема у країнах з низькими та середніми доходами.

Про це повідомляє фонд ООН з народонаселення (UNFPA).

У фонді прогнозують, якщо карантинні обмеження триватимуть 3 місяці, це може призвести до перебоїв у постачанні сучасних засобів контрацепції. Тоді у 13 мільйонів жінок не буде доступу до контрацептивів, а це призведе до 325 тисяч незапланованих вагітностей.

Якщо обмеження через коронавірус триватимуть 6 місяців, 47 мільйонів жінок у країнах із низькими та середніми доходами не матимуть доступ до сучасних засобів контрацепції. А це може призвести до 7 мільйонів додаткових незапланованих вагітностей. Пів року обмежень також призведуть до 31 мільйону випадків гендерного насильства. А рік карантину призведе до 15 мільйонів небажаних вагітностей.

Крім того, через пандемію може бути затримка у соціальних програмах для захисту прав жінок. Така затримка призведе до 2 мільйонів випадків жіночого обрізання та 13 мільйонів шлюбів із неповнолітніми дівчатами.

Також в ООН зазначили, що у світі вже збільшується кількість насильства проти жінок. Про це свідчить зростання кількості звернень на гарячі лінії кризових центрів та правоохоронних органів.

За прогнозами експертів, пандемія призведе тільки до зростання нерівності та бідності жінок у світі.

Поділитись: