Папа Франциск закликав росію та Україну провести обмін «всіх на всіх»

Папа Франциск вітає паству з центрального балкону базиліки Святого Петра перед виголошенням Великоднього послання, 31 березня 2024 рік
Папа Франциск вітає паству з центрального балкону базиліки Святого Петра перед виголошенням Великоднього послання, 31 березня 2024 рікAP Photo / Andrew Medichini

Папа Римський Франциск у Великодньому посланні висловив побажання про обмін усіма полоненими між росією та Україною за принципом «всіх на всіх».

Про це йдеться в його посланні, опублікованому на Vatican News.

Франциск зазначив, що його думки «линуть до жертв численних конфліктів, що тривають у світі, починаючи від війни в Ізраїлі та Палестині, а також в Україні».

«Нехай же Воскреслий Христос відкриє дорогу миру для стражденного населення цих регіонів. Закликаючи до пошани принципів міжнародного права, висловлюю побажання про загальний обмін усіма полоненими між росією та Україною: всіх на всіх!» — закликав він.

Також він звернувся із закликом забезпечити можливість доступу гуманітарної допомоги до Сектору Гази, звільнити заручників, захоплених 7 жовтня, і негайно припинити вогонь у палестинському анклаві.

«Війна — це завжди абсурд і поразка! Не дозволяймо вітрам війни ще сильніше віяти над Європою та Середземномор’ям. Не піддаваймося логіці зброї та переозброєння. Мир ніколи не будується зброєю, а простягаючи один одному руки та відкриваючи серця», — наголосив понтифік.

Крім того, Франциск згадав про Сирію, що «вже 13 років страждає від наслідків тривалої та спустошливої війни», та Ліван, який «вже тривалий час страждає від інституційної безвихідності та глибокої економічної та соціальної кризи».

За його словами, він також «скеровує окрему думку» до регіону Західних Балкан, де «робляться вагомі кроки до інтеграції в європейський проєкт».

«Нехай же етнічні, культурні та конфесійні відмінності не будуть причиною поділів, а стануть джерелом багатства для цілої Європи та всього світу», — побажав Папа Франциск.

Так само він висловив заохочення щодо переговорів між Вірменією та Азербайджаном, щоб ті «продовжували діалог, допомагали переміщеним особам, шанували культові споруди різних релігійних конфесій» і досягли підписання мирної угоди.

Також понтифік згадав гаїтянський народ та народ рохінджа, а також країни Африканського континенту, закликавши на них Божу допомогу.

Спроба Ватикану примирити українців та росіян

Під час повернення з Угорщини в травні 2023 року глава Католицької церкви Папа Римський Франциск заявив журналістам, що Ватикан бере участь у миротворчій місії, щоб спробувати покласти край війні росії проти України.

Незабаром президент України Володимир Зеленський відвідав Італію та Ватикан. Там він зустрівся з Папою Франциском.

Зеленський попросив Франциска засудити російські злочини в Україні.

«Бо не може бути рівності між жертвою та агресором», — наголосив президент України.

Також глава держави запропонував Папі Римському долучитися до реалізації української «формули миру».

Наприкінці травня того самого року Ватикан повідомив, що миротворчу місію від Ватикану в Україні очолить кардинал Маттео Дзуппі, архиєпископ Болоньї та голова Італійської Єпископської Конференції.

На початку червня кардинал Дзуппі відвідав Київ, де зустрівся з президентом Зеленським. Глава української держави наголосив, що лише об’єднання зусиль, дипломатична ізоляція і тиск на росію здатні вплинути на агресора та принести справедливий мир.

Далі Дзуппі відвідав Москву, де зустрівся з одним із радників президента рф володимира путіна Юрієм Ушаковим і главою російської православної церкви патріархом кирилом, який підтримує агресію росії проти України.

А після кардинал вирушив до Вашингтона для «взаємообміну ідеями та думками щодо трагічної теперішньої ситуації».