Папа Римський Франциск відповів на лист президента Венесуели Ніколаса Мадуро, в якому той просить понтифіка посприяти «полегшенню діалогу» в країні.

В посланні понтифік використовував звернення «вельмишановний пане Мадуро», а не «президент Мадуро». У листі Франциск наголосив, що його турбують «ситуація, що склалася» і «страждання славного венесуельського народу, яким, схоже, немає кінця».

«На жаль, всі спроби переривалися, оскільки те, що було погоджено в ході нарад, не отримало продовження в конкретних діях по реалізації домовленостей», - зауважив Папа Римський

Він також зазначив, що завжди виступав за діалог для розв'язання кризи.

«Однак не за будь-який діалог, а за той діалог, який починається, коли різні сторони, залучені до конфлікту, ставлять загальне благо вище будь-яких інших інтересів і працюють з метою єдності й миру», - підкреслив понтифік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «За мінімальну зарплату можна купити шматок сиру і хліба» — журналіст розповів про життя у Венесуелі

Нагадаємо, 23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни, оскільки раніше парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Одна країна, два президенти: чим закінчиться протистояння у Венесуелі

Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.

Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.

/Марко Погуляєвський

Поділитись: