Депутати парламенту Великої Британії не підтримали рішення про те, щоб вихід Британії з Євросоюзу відбувся без угоди. При цьому угоду щодо Brexit напередодні депутати відхилили.

Відтак, 312 депутатів проголосували проти рішення, щоб Brexit відбувся без угоди, 308 — підтримали таке рішення.

Наголошується, що голосування не має обов'язкової юридичної сили і не виключає виходу Британії з ЄС в цілому.

Тепер депутати британського парламенту мають шанс проголосувати за відтермінування Brexit.

Це голосування відбудеться в четвер, 14 березня: якщо депутати проголосують за відтермінування — і ЄС з цим погодиться — Велика Британія не покине ЄС, як планувалося 29 березня.

Прем'єрка Тереза Мей, яка взяла слово після провального голосування, заявила, що буде змушена повідомити ЄС про відтермінування Brexit, якщо парламентарі не схвалять той варіант угоди про вихід, який вони раніше відхилили.

Нагадаємо, 12 березня депутати парламенту Великої Британії не підтримали оновлену угоду щодо Brexit, яку прем'єрка Тереза Мей уклала з лідерами Євросоюзу. Вона стосувалась вирішення питання кордону між Північною Ірландією та республікою Ірландія.

12 березня голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер та прем'єрка Британії Тереза Мей погодили оновлену угоду по Brexit. Утім Юнкер застеріг — депутати мають останній шанс її погодити.

Як повідомлялось, 15 січня депутати парламенту Британії відхилили угоду про вихід країни з Євросоюзу, на якій наполягала Тереза Мей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британський парламент провалив угоду про Brexit: 5 варіантів розвитку ситуації

Головним каменем спотикання тоді стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дві Ірландії: як питання кордону загрожує зірвати Brexit

Поділитись: