Британський парламент має повторно поставити на голосування угоду з ЄС щодо Brexit до 21 січня 2019 року заявив речник прем’єрки Терези Мей.

Після того, як Тереза Мей відклала голосування за угоду, — вона має скоригувати її пункти з Європейським Союзом, адже через розбіжності щодо угоди депутати відмовляють голосувати за неї.

Потім Мей знову має виступити перед парламентом і повідомити дату нового розгляду угоди.

Як повідомляє видання The Guardian, британський парламент теоретично може проголосувати за цю угоду до 28 березня — за день до офіційного початку виходу Британії зі складу ЄС.

Якщо депутати Британії відмовляться голосувати за цю угоду, яка містить умови щодо відносин з ЄС, Британія отримає «жорсткий Brexit». Це означатиме, що Британія не матиме напрацьованої законодавчої бази щодо відносин з Європейським Союзом, з яким у країни пов’язана торгівля та економіка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Brexit ― це автобус, у якого відпали колеса»: що кажуть британці про вихід з ЄС

10 грудня прем’єрка Британії Тереза Мей підтвердила, що голосування парламенту за Brexit відкладається. Мей вирішила відкласти остаточне голосування парламенту, адже серед депутатів не було достатньої підтримки положень угоди про вихід з ЄС. Головним каменем спотикання стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія. У своєму виступі у парламенті Тереза Мей заявила, що вестиме перемовини з ЄС щодо змін до угоди. У Брюсселі наполягають: нинішній варіант угоди ― єдиний можливий. 

Опозиція закликала прем’єрку Британії піти у відставку.

Напередодні Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄСпро Brexit в односторонньому порядку. і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Остаточно вийти з ЄС Британія має 29 березня 2019 року.

Поділитись: