ENRU
Представник парламенту Чечні про доповідь HRW щодо катувань геїв: «Нам начхати»
26 травня, 2017
320

Представник секретаріату парламенту Чечні Делімхан Джамалдінов, коментуючи заяву правозахисників щодо катувань геїв, заявив, що глава парламенту не має наміру обговорювати «домисли журналістів».

Про це він сказав в ефірі радіостанції «Говорит Москва»

«Це не серйозне питання, щоб обговорювати його. ЗМІ пишуть все, що завгодно, і якщо на все реагувати — чхати ми хотіли на те, що пишуть якісь європейські підкормові продажні журналісти», — сказав він.

Раніше сьогодні правозахисна організація Human Rights Watch оприлюднила доповідь, у якій, зокрема, вказувалось, що спікер парламенту Чечні Магомед Даудов особисто був присутній під час знущання над затриманими за підозрою в гомосексуальності в «секретних тюрмах».

Нагадаємо, на початку квітня російське видання «Новая газета» оприлюднило метаріал про те, що в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність до них перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram