ENRU

Представник парламенту Чечні про доповідь HRW щодо катувань геїв: «Нам начхати»

Представник секретаріату парламенту Чечні Делімхан Джамалдінов, коментуючи заяву правозахисників щодо катувань геїв, заявив, що глава парламенту не має наміру обговорювати «домисли журналістів».

Про це він сказав в ефірі радіостанції «Говорит Москва»

«Це не серйозне питання, щоб обговорювати його. ЗМІ пишуть все, що завгодно, і якщо на все реагувати — чхати ми хотіли на те, що пишуть якісь європейські підкормові продажні журналісти», — сказав він.

Раніше сьогодні правозахисна організація Human Rights Watch оприлюднила доповідь, у якій, зокрема, вказувалось, що спікер парламенту Чечні Магомед Даудов особисто був присутній під час знущання над затриманими за підозрою в гомосексуальності в «секретних тюрмах».

Нагадаємо, на початку квітня російське видання «Новая газета» оприлюднило метаріал про те, що в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність до них перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram