ENRU

Спікер парламенту Чечні спостерігав за катуваннями геїв у секретних в'язницях – правозахисники

Спікер парламенту Чечні Магомед Даудов особисто був присутній під час знущання над затриманими за підозрою в гомосексуальності в «секретних тюрмах».

Про це йдеться в доповіді правозахисної організації Human Rights Watch.

За словами двох чоловіків, яких опитали правозахисники, Даудов спостерігав за побиттям і приниженнями затриманих геїв у в'язниці в Аргуні, «супроводжуючи це своїми власними образливими ремарками».

Ще один потерпілий розповів, що бачив його на одній з баз в Грозному, де також перебували затримані.

Автори доповіді припускають, що Даудов «грав ключову роль в організації «зачистки» республіки від геїв, схваленої республіканським керівництвом».

На початку квітня російське видання «Новая газета» оприлюднило метаріал про те, що в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

Крім того, Громадське публікувало на засадах партнерства матеріал видання «Новая газета» про дві хвилі репресій щодо гомосексуалів у Чечні, причетність до них перших осіб республіки, а також інтерв’ю тих, хто вижив.

Муфтій Чечні пообіцяв журналістам «Новой газеты» «відплату Аллаха». А на зборах в мечеті Грозного закликали до розправи над журналістами. Також влада Чечні запропонувала «Новой газете» вибачитися перед чеченцями.

Правозахисні організації Фінляндії та Швеції почали збір коштів на допомогу чеченцям, що зазнають утисків та переслідувань через сексуальну орієнтацію. А три країни Європи прискорили процедуру видачі віз представникам ЛГБТ-спільноти з Чечні. До того ж, три французькі ЛГБТ-асоціації поскаржилися в Міжнародний кримінальний суд на Кадирова через переслідування геїв у республіці.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram