Міжнародний день проти гомофобії: країни Заходу нагадали Україні про важливість рівності усіх людей
Країни Заходу закликали Україну захищати права усіх громадян, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Це заява з нагоди Міжнародного дня проти гомофобії, трансфобії та біфобії (IDAHOT).
Цю заяву розмістили низка посольств європейських країн в Україні, зокрема Німеччини та Великої Британії.
Так, із заявою виступили Австралія, Канада, Австрія, Бельгія, Кіпр, Данія, Фінляндія, Франція, Ізраїль, Італія, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Португалія, Словаччина, Швеція, Швейцарія, Велика Британія та Німеччина.
Ці країни вважають, що Україна упродовж останніх років здійснила низку реформ, «щоб звернутися до питань рівності та недопущення дискримінації, прийняла законодавство і створила інституції для захисту основних прав людини».
Також країни Заходу погоджуються, що українські правоохоронні органи значно покращили свою здатність захищати права українських ЛГБТІК (лесбійок, геїв, бісексуалів, людей-трансгендерів, людей-квір).
Водночас у заяві наголошується, що такі люди залишаються вразливими в Україні перед дискримінацією і насильством на основі сексуальної орієнтації та/або гендерної ідентичності.
«Ми також занепокоєні тим фактом, що в дебатах в Україні іноді йде атака на цінності інклюзії та толерантності. В той час, як ми визнаємо права кожного висловлювати свою точку зору в здоровому демократичному суспільстві, європейський і євроатлантичний шлях України включає повноцінний захист і підтримку людської гідності, рівноправність в користуванні правами людини і рівні можливості для кожного», — йдеться в заяві.
Вказані країни пообіцяли і надалі підтримувати реформі в Україні.
«І ми стоїмо поряд із ЛГБТІК-українцями, їхніми сім`ями та організаціями громадянського суспільства», — наголосили посли.
Також у заяві країни Заходу закликають Україну повністю імплементувати Національну стратегію з прав людини та відповідний план дій. Крім цього, посли підтримали заклики до української влади ратифікувати Стамбульську конвенцію.
Раніше відповідна петиція до президента Володимира Зеленського набрала необхідну кількість голосів.
Зазначимо, що серед підписантів заяви немає США, посольство Америки лише подякувало «українським активістам та організаціям, які працюють над тим, щоб права людини були однаково доступні кожному».
Міжнародний день проти гомофобії, трансфобії та біфобії (IDAHOT) відзначають щороку 17 травня. У цей день 30 років тому гомосексуальність виключили з Міжнародної класифікації хвороб.
Раніше повідомлялось, що 40% представників ЛГБТ в ЄС зазнали цькувань за останній рік.
- Поділитися: