Законопроєкт про вихід Великої Британії з Європейського Союзу — Withdrawal Agreement Bill — у середу, 22 січня, пройшов усі етапи затвердження в парламенті. Тепер його має схвалити королева, після чого він набуде чинності.

Як повідомляє BBC, чинності законопроєкт про Brexit може набути вже в четвер, 23 січня.

Напередодні верхня палата британського парламенту — Палата лордів — проголосувала за кілька змін до законопроєкту про вихід Великої Британії з ЄС, після чого документ відправили назад до нижньої палати — Палати громад.

Та відхилила пропозиції перів (членів Палати лордів), а останні, у свою чергу, вирішили не чинити опір і затвердити попередній варіант законопроєкту.

Після набуття чинності Withdrawal Agreement Bill угоду про вихід мають підписати представники ЄС і затвердити Європейський парламент, що очікується 29 січня.

Тоді 31 січня о 23:00 за лондонським часом (або 00:00 за Брюсселем) Велика Британія офіційно перестає бути членом ЄС. Далі починається 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого сторони мають юридично закріпити свої майбутні відносини — у тому числі торговельні. Водночас, Велика Британія буде дотримуватися певних норм ЄС, але не братиме участі в його інституціях.

Законопроєкт про Brexit не є тотожним угоді про вихід із ЄС, яку 17 жовтня 2019 року уклали Велика Британія та ЄС. Withdrawal Agreement Bill визначає умови, за яких відбуватиметься впровадження положень цієї угоди. Зокрема, він затверджує погоджену дату виходу Великої Британії з ЄС — 31 січня 2020 року та встановлює 11-місячний перехідний період.

Нагадаємо, раніше британські депутати не хотіли затверджувати урядовий законопроєкт про Brexit. Вони заявляли, що в них недостатньо часу для його вивчення й обговорення, оскільки до тодішнього дедлайну Brexit — 31 жовтня — лишалися лічені дні.

Тоді за ініціативи опозиційних політичних партій парламент ухвалив рішення про проведення дочасних виборів. Напередодні ЄС схвалив чергове відтермінування виходу Великої Британії — до 31 січня 2020 року.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile