Центральна виборча комісія Ізраїлю підрахувала 92% бюлетенів на дострокових парламентських виборах, згідно з якими перемагає блок правоцентристських партій на чолі з прем'єром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу.

Як повідомляє «Интерфакс», блок отримає 59 місць. З них партія самого Нетаньягу «Лікуд» — 35 місць. «Кахоль-Лаван» може розраховувати на 32 місця, арабський Об'єднаний список отримує наразі 15 місць.

Для формування більшості блоку прем'єра не вистачає як мінімум двох місць.

Остаточні результати виборів стануть відомі в середу ввечері або в четвер вранці.

Раніше повідомляли, що 3 березня 2020 року в Ізраїлі пройдуть треті за рік дострокові вибори. На праймериз своєї партії «Лікуд» у грудні 2019 року Нетаньягу здобув упевнену перемогу й залишився лідером політичної сили.

21 листопада 2019 року генеральний прокурор Ізраїлю Авічай Мандельбліт офіційно звинуватив прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу в шахрайстві, зловживанні довірою та хабарництві.

Його звинувачують у привласненні подарунків на загальну суму в 264 тисячі доларів, зокрема сигар і шампанського, від олігархів, а також втручанні в роботу ЗМІ з метою кращого висвітлення власної діяльності на одному з новинних вебсайтів Ізраїлю.

Ізраїльському прем’єру загрожує загалом до 10 років ув’язнення за хабарництво й відмивання коштів, а також до трьох років за ґратами через зловживання довірою. Він є першим чинним главою уряду, проти якого ведеться розслідування.

2 січня Нетаньягу офіційно звернувся до парламенту країни з проханням надати йому імунітет від кримінального переслідування. Утім 28 січня прем’єр відкликав своє подання до Кнесету про імунітет.

Поділитись: