Правляча партія президента Башара Асада разом із союзниками здобула більшість голосів на парламентських виборах у Сирії, які проходили на підконтрольній режиму Асада території країни.

Про це повідомляє DW.

Коаліція партії «Баас» і її союзників отримала 177 з 250 місць у парламенті країни. Опозиція такі результати не визнає.

Явка на виборах склала 33%, це майже вдвічі менше, ніж у 2016 році — 57%. У Центральній виборчій комісії заявили, що незгодні з результатами виборів можуть подати скаргу протягом трьох днів, починаючи з 22 липня.

Це були треті вибори з початку громадянської війни у 2011 році і перші, які пройшли на відвойованих в опозиції територіях. Вибори проходили лише на територіях, підконтрольних режиму Асада, що складає близько 70% території країни.

Представниця Держдепартаменту США Морган Ортагус заявила, що Асад провів «сфальсифіковані парламентські вибори, які не були, ні вільними, ні справедливими».

Крім того, представниця сирійської опозиції на женевських переговорах з мирного врегулювання конфлікту в Сирії Джахія Аріді заявила, що люди в Сирії позбавлені права на вільне волевиявлення, а самі вибори були «театральною постановкою режиму», бо «режим сам вибирав кандидатів, навіть незалежних».

У Сирії з 2011 року триває громадянська війна. Особливо від конфлікту страждає провінція Ідліб на північному заході Сирії, яка межує з Туреччиною. Із 2017 року там ведуться найбільш запеклі бої. Із грудня 2019 року війська Асада за підтримки Росії почали там військову операцію «Світанок Ідлібу», мета якої — здобуття контролю над більшою частиною Ідлібу. Це єдина на сьогодні провінція, більшість якої контролюється опозиційними до Асада силами.

Ситуацію в Ідлібі називають чи не найтяжчою гуманітарною кризою за всі дев’ять років війни в Сирії. У двох прикордонних містах провінції, за оцінками гуманітарної організації Save the Children, зруйнована або серйозно пошкоджена майже третина будівель. А на півночі Ідлібу з 2017 року у два-два з половиною рази зросли табори для внутрішньо переміщених осіб.

На сирійсько-турецькому кордоні в Ідлібі нині перебуває понад мільйон сирійських біженців.

Поділитись: