Голова Верховної Ради України Андрій Парубій заявив, що регламент парламенту не дозволяє збирати позачергове засідання Ради, чого вимагає президент Володимир Зеленський. Він рекомендував Зеленському переписати звернення.

«Оскільки останнє пленарне засідання 10 сесії Верховної Ради України VIII скликання, відповідно до календарного плану, відбулося 12 липня, у мене є єдина передбачена законодавством можливість – скликати на вимогу Президента України позачергову сесію Верховної Ради України.

Звернувся до Президента з проханням привести свій лист до Верховної Ради у відповідність до вимог Закону», – заявив Парубій.

Нагадаємо, Зеленський вимагає, аби депутати зібрались на позачергове засідання 18 липня. Як повідомив заступник керівника Офісу Президента України Руслан Рябошапка, на позачергове засідання президент внесе 3 законопроекти:

  • про розвантаження суддів Антикорупційного суду, що дозволить суду запрацювати;
  • про незаконне збагачення;
  • про відстрочення штрафних санкцій для тих, хто не встигне розмитнити автомобілі на єврономерах.

Нагадаємо, що п’ятниця 12 липня стала останнім робочим днем парламенту VIII скликання. 

20 травня відбулась інавгурація президента Володимира Зеленського. Під час промови шостий президент заявив, що розпускає парламент.

21 травня Зеленський підписав указ про розпуск Верховної Ради і призначив дострокові вибори на 21 липня. Низка депутатів оскаржила розпуск Ради, але 20 червня Конституційний суд визнав законним розпуск Ради Зеленським.

Поділитись: