Політика

ПАРЄ проголосувала за повернення Туреччини під моніторинг

25 квітня, 2017 18:50
Політика/ПАРЄ проголосувала за повернення Туреччини під моніторинг
Зберегти
Вигляд
Парламентська асамбля Ради Європи більшістю голосів проголосувала за повернення Туреччини в процедуру моніторингу її зобов'язань перед Радою Європи.

Парламентська асамбля Ради Європи більшістю голосів проголосувала за повернення Туреччини в процедуру моніторингу її зобов'язань перед Радою Європи.

За резолюцію проголосувало 113 парламентаріїв, 45 виступили проти, 12 утрималися. Всього в голосуванні взяли участь 170 парламентаріїв.

«Асамблея хотіла б зміцнити і активізувати моніторинг подій в Туреччині і її діалог з цього питання з усіма силами в країні. Щоб забезпечити розгляд глибокої стурбованості щодо поваги прав людини, демократії та верховенства права, Асамблея ухвалила відновити процедуру моніторингу щодо Туреччини, поки наявні питання не будуть задовільно вирішені», – йдеться в ухваленій резолюції.

Раніше у ПАРЄ заявляли, що процеси, які відбуваються в Туреччині після спроби держперевороту не відповідають стандартам Ради Європи, і запропонували повернути Анкару в моніторинговий процес.

Нагадаємо, що при вступі до Ради Європи країни беруть на себе ряд зобов'язань які піддаються моніторингу ПАРЄ. Туреччина до 2004 року перебувала в процедурі постмоніторингу.

Нагадаємо, 16 квітня у Туреччині відбувся референдум щодо змін в Конституцію, які істотно розширюють повноваження президента країни. Ці зміни підтримали 51% тих, хто голосував.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган вже заявив, що планує відновити смертну кару в країні. 

Турецька опозиція заявила, що оскаржуватиме результати референдуму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Турецький султанат: що означають підсумки референдуму

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# ПАРЄ
# Туреччина
Пов`язані новини