Пасажири, які планували 11 липня летіти до Хорватії, муситимуть здати ПЛР-тест за 2100 грн
Пасажири літака рейсу 7W771 Бориспіль—Пула авіакомпанії Windrose, які мали 11 липня летіти в Хорватію, тепер будуть змушені пройти ПЛР—тест на коронавірус за 2100 гривень. Їхній рейс відклали, оскільки Хорватія ввела нові правила в’їзду іноземців в країну.
Про такі зміни у графіку повідомила сама авіакомпанія.
Там кажуть, що одразу ж після отримання інформації про рішення уряду Хорватії щодо необхідності обов’язкового ПЛР-тестування на COVID-19 для пасажирів, які в'їжджають до Хорватії, авіакомпанія звернулася за відповідною допомогою до посольства України в Хорватії.
Дипломати підтвердили, що всі без виключення пасажири, включаючи немовлят та дітей, повинні пройти тест на коронавірус, кажуть у Windrose.
Відтак авіакомпанія відтермінувала виліт рейсу 7W771 до 21:00, аби виконати вимоги країни. З Пули в Бориспіль літак має вилетіти о 22:25/23:25.
«Пасажири даного рейсу мають можливість пройти ПЛР-тест у діючій цілодобовій лабораторії в МА «Бориспіль» на 48-й стійці терміналу D. В цьому випадку лабораторія гарантувала надання результату протягом 6 годин. В робочому порядку — протягом 24 годин. Вартість складає 2100 грн», — йдеться у повідомленні.
Також в авіакомпанії кажуть, що літак готовий до рейсу і очікує на пасажирів. Ситуація з подальшою затримкою виключається.
11 липня Хорватія змінила умови прийому мандрівників, які прибули з третіх країн, зокрема України, й запровадила для них обов'язкову 14-денну самоізоляцію. Уникнути її вони можуть, якщо нададуть результати ПЛР-тесту, який зробили протягом останніх 48-ми годин.
До цього Хорватія була єдиною країною ЄС, яка впускала українських туристів без обмежень.
Наголошуємо, в’їзд до країн ЄС загалом залишається закритим для громадян України, а купівля квитка на рейс не дає дозволу на перетин кордону.
Право на в’їзд до країн-членів ЄС мають лише окремі категорії людей:
- ті, хто подорожує з метою навчання;
- громадян, які подорожують через територію ЄС транзитом;
- моряки, що прямують на корабель;
- медики й дослідники;
- сезонні працівники та студенти;
- висококваліфіковані працівники третіх країн, якщо їхня зайнятість необхідна з економічного погляду і робота не може бути відкладена або виконана за кордоном.
Як і раніше, дозвіл на в’їзд зберігається для членів родин громадян ЄС, тих, хто має посвідку на проживання у ЄС або аналогічний документ, а також дипломатів.
Перед плануванням поїздки в МЗС закликають українців уважно ознайомлюватися з умовами в’їзду до країн призначення — для цього на сайті міністерства є спеціальна інтерактивна мапа, яку можна проглянути тут.
- Поділитися: