Глава Російської православної церкви (РПЦ) Кирило 31 серпня поїде з візитом до Стамбула для зустрічі з Вселенським патріархом Варфоломієм.

Глава Російської православної церкви (РПЦ) Кирило 31 серпня поїде з візитом до Стамбула для зустрічі з Вселенським патріархом Варфоломієм.

Про це повідомляє відділ комунікацій РПЦ.

Якихось подробиць зустрічі російська церква не наводить.

Як зазначив речник Української православної церкви Київського патріархату архиєпископ Євстратій, у повідомленні Константинопольського патріархату йдеться, що зустріч відбудеться на прохання Кирила.

«Під час візиту відбудуться зустрічі з Патріархом Варфоломієм та «компетентними органами Матері Церкви з питань, які становлять взаємний інтерес», — написав Євстратій.

Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

Як повідомлялося, в УПЦ Московського патріархату заявили, що томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

В УПЦ МП заявляли, що Патріарх УПЦ КП Філарет закликає до «релігійної війни».

Нагадаємо, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile