Міністерство оборони США визнало Китай та Росію основними загрозами кібербезпеці США та їхніх союзників. Крім того, згадали й про атаки з Північної Кореї та Ірану.

Міністерство оборони США визнало Китай та Росію основними загрозами кібербезпеці США та їхніх союзників. Крім того, згадали й про атаки з Північної Кореї та Ірану.

Про це йдеться в оприлюдненій Кібер-стратегії Міністерства оборони США.

«Нації, які утримуються від прямого зіткнення з американськими військовими, використовують кіберпростір [...]. Китай та Росія втягнуті у боротьбу великих сил через наполегливі, агресивні кібер-кампанії, що є стратегічними, довготривалими ризиками для нації, наших союзників і партнерів», — написано у документі.

Так, Пентагон заявив про намір посилити свої кіберпотужності. Зокрема, йдеться про проведення операцій зі збору розвідувальних даних, посилення систем захисту та стійкості мереж до ймовірних атак, а також співпрацю із союзниками у кіберпросторі.

Проти Росії, зокрема проти ФСБ, приватних компаній та індивідуальних осіб, уже діє низка санкцій, пов’язаних із хакерськими атаками.

5 вересня палата представників Конгресу США одноголосно ухвалила законопроект, який передбачає запровадження санкцій  на виконавців та замовників кібератак. Вашингтон запроваджуватиме санкції проти осіб, держав або організацій за кіберзлочини проти США. Очікується, що такі заходи допоможуть захистити вибори в країні та важливі об’єкти інфраструктуру від «спонсованих іноземними державами умисних кібератак».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що в разі кібератаки з боку Російської Федерації Північноатлантичний альянс може застосувати процедуру, передбачену статтею 5 статуту організації, — положення про колективну оборону НАТО. Це означає, що напад на одну з країн блоку розцінюється як напад на всіх членів альянсу.

Раніше США та Британія попередили про глобальну кібератаку з боку Росії.

Нагадаємо, Міністерство юстиції США висунуло обвинувачення 12-ти співробітникам російського Головного слідчого управління (ГРУ), звинувативши їх у втручанні у вибори президента США у 2016 році. 

Розвідників звинуватили у зламі сервісів комітету Демократичного партії, а також і президентської кампанії Гілларі Клінтон.

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампом перед його інавгурацією.

У лютому 2018-го Мюллер висунув офіційні звинувачення щодо 13 росіян, яких вважає причетними до втручання в президентську кампанію 2016 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: CNN показав документальний фільм про втручання Путіна у вибори в США.

Поділитись: