Адвокат Едем Семедляєв поговорив з колегою, захисником кримських татар Емілем Курбедіновим, якого відправили під арешт за обвинуваченням в екстремізмі.

Семедляєву вдалося поговорити з Курбедіновим лише телефоном, адже на вихідних до спецприймальника нікого не пускають.

«Почувається нормально і передає всім великий селям (привіт – ред.). Попросив лише сигарети і чисту воду. Я йому одразу передав. Було багато питань до нього, але не хотів це обговорювати телефоном», — розповів Семедляєв та додав, що планує відвідати Курбедінова в понеділок, 10 грудня.

Курбедінова утримують у спецприймальнику для арештованих за адміністративними статтями.

Адвокат Семедляєв додав, що не знає, скільки разом з Курбедіновим у камері людей. Але умови утримання задовільні, додав він.

Зранку 6 грудня в анексованому Криму затримали адвоката Еміля Курбедінова, який зокрема захищав права кримських татар і бере участь у захисті українських моряків, утримуваних Росією.

Це вже не перший випадок, коли Курбедінова затримали співробітники так званого «Центру протидії екстремізму». На початку 2017 року під час обшуків у кримського татарина «Е-шники» затримали Курбедінова та адвоката Семедляєва. У Курбедінова обшукали офіс та квартиру, вилучили техніку. Після — його засудили на 10 діб адміністративного арешту нібито за «екстремістські» дописи у мережі «ВКонтакте» за 2013 рік про конференцію «Хізб ут-Тахрір».

Еміля арештували 7 грудня за статтею про пропаганду або публічну демонстрацію атрибутики чи символіки екстремістських організацій. Йдеться про пост у Facebook із зображенням форуму Хізб ут-Тахрір 2013 року в Сімферополі (Хізб ут-Тахрір є забороненою в анексованому Криму).

Курбедінов заявив, що причиною свого переслідування вважає захист ним командира катера «Нікополь» Богдана Небилицю. Таку ж думку висловив адвокат українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці, Микола Полозов та зазначив, що затримання Курбедінова — «Це ніби такий дзвінок всім адвокатам з боку російської влади, що будуть тиснути».

6 грудня під будівлею Київського районного суду Сімферополя в анексованому Криму влаштували флешмоб на підтримку адвоката кримських татар Еміля Курбедінова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Кримський адвокат Курбедінов — «захисник на лінії вогню»

Поділитись: