Євросоюз та Македонія розпочнуть переговори про членство країни у союзі влітку цього року. Про це заявила у Twitter речниця єврокомісара з питань європейської політики сусідства і переговорів про розширення Аннемарі Хубер.

«Історичний день! Тепер на повній швидкості до нового успіху — старту перемовин вже цього літа! Цитуючи Ніколу Дімітрова (міністр закордонних справ Македонії — ред.), дива можливі на Західних Балканах», — написала вона.

Нагадаємо, також 6 лютого 29 країн-членів НАТО та Македонія підписали протокол про вступ країни до Альянсу. Тепер його має ратифікувати кожна країна-член блоку. Відтак Македонія стане 30 країною-членом НАТО.

Раніше вступ Македонії до Європейського союзу та НАТО блокувала Греція, яка вимагала від Македонії змінити назву на Республіку Північна Македонія.

25 січня грецький парламент проголосував за зміну назви сусідньої Македонії на Республіку Північна Македонія. Парламент Македонії ратифікував відповідну угоду 11 січня. Аби змінити назву, тепер у Македонії повинні затвердити зміни до Конституції.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецькою провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Поділитись: