Тристоронні газові переговори між Україною, Росією та ЄС відновляться лише після інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського та його зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним.

Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв під час інвестиційної конференції у Києві, передає «Інтерфакс-Україна».

За його розрахунками, це може статися у червні 2019 року.

«(Російська) сторона офіційно повідомила, що буде говорити лише після того, як новий президент вступить на посаду і відбудеться розмова між паном Зеленським та паном Путіним. Ми очікуємо цієї події», повідомив Коболєв.

Він також зазначив, що на перебіг цих переговорів впливатиме Німеччина, яка виступає за запуск «Північного потоку-2» — газопроводу, який Росія будує в обхід України. Також вплинути на переговори може позиція США щодо санкцій проти газопроводу, та здатність Нафтогазу продовжувати судову тяганину з Газпромом щодо стягнення з нього 12 мільярдів доларів.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз почав переговори зі США про купівлю там скрапленого газу.

Нагадаємо, українська сторона на майбутніх переговорах запропонує Росії транспортувати по 60 млрд кубометрів газу щороку упродовж 10 років.

Зазначаємо, що наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі Газпром зіткнувся з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене. Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

21 січня на тристоронніх переговорах між Україною, Росією та ЄС щодо транзиту газу, російська сторона повідомила, що готова продовжити чинні контракти про транзит після 2019 року.

На тристоронніх перемовинах 21 січня в Брюсселі Україна отримала пропозицію щодо можливих об'ємів та термінів контракту на транзит газу після 2019 року й узяла два місяці на обговорення пропозиції.

Напередодні переговорів у Нафтогазі повідомили, що готові знизити суму позивних вимог проти Газпрому до Стокгольмського арбітражу з майже 12 мільярдів доларів до 2 мільярдів доларів у тому разі, якщо російська сторона погодиться укласти новий договір про транзит газу після 2019 року.

Поділитись: