Кабінет міністрів України планує завершити переговори з Міжнародним валютним фондом про нову програму співпраці наступного тижня (11-17 травня).

Про це повідомили у Міністерстві фінансів України.

«Уряд планує фіналізувати переговори з МВФ наступного тижня», — йдеться у повідомленні.

У Мінфіні зазначають, що наразі переговори тривають, а питання щодо того, якою буде нова програма співпраці з Україною — дискутується. Зокрема, у Мінфіні не виключають, що нова програма між Україною та МВФ може бути як у форматі EFF (терміном на 3 роки), про що домовилися ще наприкінці 2019 року, так і більш короткостроковою — stand-by (1,5 роки).

Водночас обсяги фінансування у наступні 1,5 роки у будь-якому варіанті будуть однаковими. За словами представника України в МВФ Владислава Рашкована, яку б програму не обрали, Україна отримає від фонду 5 мільярдів доларів до кінця 2021 року.

7 травня у Міжнародному валютному фонді повідомили, що обговорюють укладання короткострокової програми stand-by з Україною. Раніше Україна домовлялася з МВФ про довгострокову програму EFF.

Раніше Україна та МВФ домовлялися про укладання 3-річної програми на 5,5-8 мільярда доларів у форматі EFF. Протягом 2020 року очікувалося, що Україна отримає 2 транші по 1,75 мільярда доларів.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Водночас колишні акціонери ПриватБанку намагаються через суд повернути собі банк.

Поділитись: