Світ

Переговори щодо статусу Придністров'я: сторони підписали угоду про рух транспорту

24 квітня, 2018 19:19
Світ/Переговори щодо статусу Придністров'я: сторони підписали угоду про рух транспорту
Зберегти
Вигляд
Представники Молдови та невизнаного Придністров'я підписали Угоду про механізм участі транспортних засобів з Придністров'я у міжнародному дорожньому русі.

Представники Молдови та невизнаного Придністров'я підписали Угоду про механізм участі транспортних засобів з Придністров'я у міжнародному дорожньому русі.

Про це йдеться у повідомленні спостережної місії ОБСЄ, яка регулює процес перемовин.

«Угода є результатом наполегливої ​​праці і серії інтенсивних засідань робочих груп протягом останніх декількох місяців за активної участі обох політичних представників в переговорах», — йдеться у заяві.

Так звана «угода за номерними знаками» разом з двома нереалізованими угодами з Віденського протоколу «5+2» і п'ятьма угодами, підписаними сторонами в листопаді в Кишиневі і Бендерах, складають «пакет з восьми пунктів» — пріоритетів, визначених сторонами навесні 2017 року.

З початку 2018 року сторони реалізували три з п'яти угод, підписаних в листопаді 2017 року.

Глава місії ОБСЄ у Молдові посол Майкл Скенлан високо оцінив співпрацю, продемонстровану сторонами.

Нагадаємо, восени минулого року в Австрії відбулися перші за півтора року переговори сторін щодо Придністров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маленькі кроки до особливого статусу: Про що домовились Молдова й невизнане Придністров’я

Придністров'я — самопроголошена держава, яку міжнародна спільнота визнає частиною Молдови. Незалежність так званої «ПМР» було проголошено у серпні 1991 року за ініціативи сепаратистів, підтримуваних російською армією.

На території Придністров’я розміщується контингент російських збройних сил і військова частина №13962 — два батальйони загальною чисельністю близько тисячі осіб.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Керівництво «ПМР» готове до переговорів» — інтерв’ю з представником України з придністровського конфлікту

Пов`язані новини