УКРАЇНА

Під час проходження суден ВМС через Керченську протоку РФ активізувала понад 10 кораблів і катерів

24 вересня, 2018 00:32
УКРАЇНА/Під час проходження суден ВМС через Керченську протоку РФ активізувала понад 10 кораблів і катерів
Зберегти
Вигляд
Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України повідомило деталі проходження кораблів ВМС України через Керченську протоку.

Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України повідомило деталі проходження кораблів ВМС України через Керченську протоку.

Про це йдеться у повідомленні командування ВМС ЗСУ, яке оприлюднене на сайті Міністерства оборони.

«23 вересня пошуково-рятувальне судно «Донбас» та морський буксир «Корець» пройшли Керченську протоку. При цьому Військово-Морські Сили ЗС України не просили дозволу у країни агресора», — наголосили у ВМС.

Зазначається, що перехід до Керченської протоки та через неї «проходив у складній обстановці».

Зокрема, на Чорному морі кораблі українських ВМС безпосередньо супроводжувались розвідувальним кораблем чорноморського флоту «Приазов’я» та прикордонними сторожовими кораблями РФ «Аметіст» та «Дон».

«В Керченській протоці для безпосереднього супроводження було задіяно більше 10 кораблів і катерів ФСБ та Чорноморського флоту РФ. Літаки країни агресора неодноразово здійснювали обліт наших кораблів, у тому числі на гранично низьких висотах», — йдеться у повідомленні.

Крім того, сили РФ допустили ряд небезпечних інцидентів, заявили у ВМС.

Зокрема, 20 вересня близько 17:00 розвідувальний корабель РФ «Приазов’я» здійснив надмірне зближення з українськими суднами.

А 21 вересня російський винищувач Су-27 (з території анексованого Криму) зблизився на небезпечну відстань з військово-транспортним літаком Ан-26 ВМС ЗСУ, який виконував планове завдання над акваторією Чорного моря.

Водночас, наразі пошуково-рятувальне судно «Донбас» та морський буксир «Корець» продовжують виконувати завдання.

«Від Керченської протоки їх охорону забезпечують малі броньовані катери «Лубни» та «Кременчук». Відповідні сили та засоби ЗСУ у тому числі і авіація також знаходяться в готовності до реагування на можливі загрози», — зазначили у ВМС.

Нагадаємо, ввечері 23 вересня два кораблі ВМС України пройшли Керченську протоку і увійшли до акваторії Азовського моря. Ці судна використають для формування бази ВМС у Бердянську.

22 вересня російські кораблі почали супроводжувати українські судна «Донбас» та «Корець», які увійшли до «виняткової економічної зони РФ» біля анексованого Криму.

Раніше уряд України анонсував створення військової бази Військово-морських сил України на Азовському морі через дії Росії у регіоні.

Пов`язані новини