Судна берегової охорони «Прикордонної служби ФСБ Росії» супроводжують два кораблі Військово-морських сил України, які увійшли до «виняткової економічної зони РФ» біля анексованого Криму.

Судна берегової охорони «Прикордонної служби ФСБ Росії» супроводжують два кораблі Військово-морських сил України, які увійшли до «виняткової економічної зони РФ» біля анексованого Криму.

Про це повідомляє ТАСС з посиланням на російських «прикордонників».

«Наразі два кораблі ВМС України — корабель управління «Донбас» та буксир «Корець» — перебувають поруч з узбережжям Криму, у винятковій економічній зоні РФ та направляються на північний схід. Відповідно до норм міжнародного морського права і в інтересах забезпечення безпеки РФ, їх ​​супроводжують кораблі берегової охорони Прикордонної служби ФСБ РФ», — йдеться у повідомленні.

Також «прикордонники» зазначили, що супроводжують українські судна «на безпечній відстані».

За даними видання, українські судна перебувають біля південного узбережжя Криму і рухаються до Керченської протоки, проте за межами 12-мільної зони, яка начебто є «кордоном територіальних вод РФ».

Водночас «виняткова економічна зона РФ» начебто простягається на 200 миль від узбережжя анексованого півострова, у зв’язку з чим російські кораблі супроводжують українські судна.

Нагадаємо, уряд України анонсував створення військової бази Військово-морських сил України на Азовському морі через дії Росії у регіоні.

Раніше представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що США розцінюють присутність російських військових в Азовському морі як агресивні і провокаційні кроки.

Наприкінці липня Росія збільшила свою активність у Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

16 липня повідомлялося, що кількість затриманих Росією суден в Азовському морі сягнула 148. У Мініфраструктурі заявили, що РФ безпідставно збільшила кількість оглядів суден, які прямують в Україну.

Порошенко доручив провести засідання РНБО через дії Росії в Азовському морі.

Державний Департамент США закликав Росію припинити порушувати умови міжнародних морських перевезень в Азовському морі та Керченській протоці. Так США звинуватили Москву у спробі дестабілізувати ситуацію в Україні.

Росія пояснює свої дії договором про двосторонній контроль вод Азовського моря. На думку глав МЗС України, договір РФ застосовує таким чином, щоб обмежити свободу судноплавства в Азовсьому морі

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile