Кабінет міністрів анонсував створення військової бази Військово-морських сил України на Азовському морі через дії Росії у регіоні.

Кабінет міністрів анонсував створення військової бази Військово-морських сил України на Азовському морі через дії Росії у регіоні.

Про це повідомляє «Урядовий портал» у Facebook.

«Планується, що до кінця року на Азовському морі створять військово-морську базу ВМС Збройних сил України. Це створить умови для відсічі агресивним діям Російської Федерації в цьому регіоні», — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що 16 вересня у Бердянську Запорізької області на воду спустили два артилерійські бронекатери ВМС України.

Раніше представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що США розцінюють присутність російських військових в Азовському морі як агресивні і провокаційні кроки.

Наприкінці липня Росія збільшила свою активність у Азовському морі та почала затримувати іноземні судна при проході Керченської протоки.

16 липня повідомлялося, що кількість затриманих Росією суден в Азовському морі сягнула 148. У Мініфраструктурі заявили, що РФ безпідставно збільшила кількість оглядів суден, які прямують в Україну.

Порошенко доручив провести засідання РНБО через дії Росії в Азовському морі.

Державний Департамент США закликав Росію припинити порушувати умови міжнародних морських перевезень в Азовському морі та Керченській протоці. Так США звинуватили Москву у спробі дестабілізувати ситуацію в Україні.

Росія пояснює свої дії договором про двосторонній контроль вод Азовського моря. На думку глав МЗС України, договір РФ застосовує таким чином, щоб обмежити свободу судноплавства в Азовсьому морі

 

Поділитись: