Дуже важливо, щоб Центральна виборча комісія якомога швидше оголосила результати першого туру виборів президента України й офіційно оголосила про повторне голосування, щоб громадяни встигли змінити місце голосування.

Таку думку в ефірі програми «Нині вже» на Громадському висловила голова правління Громадської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

«По факту, другого туру юридично не існує без завершення процедур першого. Проблема в тому, що якщо перед першим було 65 днів на зміну місця тимчасового голосування без зміни виборчої адреси, а зараз може бути п’ять. А це 316 тисяч, з яких велика кількість переселенців, 24%, громадян, які проживають не за місцем реєстрації, вони всі просто не встигнуть бути включеними в процес важливий для всієї країни» — сказала Айвазовська.

На її думку, явка може бути навіть більшою, ніж у першому турі, але це матиме процедурні проблеми.

«Друге питання, це, наприклад, голосування виборців по закордонному виборчому округу... За кордоном близько 4 мільйонів громадян. На консульському обліку перебуває до півмільйона, які також включаються до списків виборців», — зазначила голова правління ОПОРИ.

1 квітня ЦВК порахувала понад 90% бюлетенів: Зеленський випереджає Порошенка майже удвічі.

Явка на виборах президента по країні 64%: найактивніше голосувала Львівщина.

Детально про вибори читайте в текстовому онлайні Громадського. Також дивіться наш онлайн-марафон.

Поділитись: