Перепрацювання підвищує ризик смерті від хвороб серця й інсульту. Лише у 2016-му через це померли 745 тисяч людей — ВООЗ

Через тривалий робочий графік щороку вмирають сотні тисяч людей. Лише у 2016 році через перепрацювання померли 745 тисяч людей внаслідок інсульту або ішемічної хвороби серця.

Про це свідчать результати дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я та Міжнародної організації праці, яке опублікували в Environment International.

Згідно з дослідженням, у 2016 році 398 тисяч людей померли від інсульту та 347 тисяч — від серцевих захворювань, бо упродовж тижня працювали понад 55 годин.

Згідно з дослідженням, найбільше помирають через перепрацювання люди у Південно-Східній Азії та західній частині Тихоокеанського регіону. Також приблизно 72% таких смертей припадає на чоловіків.

В організаціях вказують, що у 2000 році через довгий робочий день у світі померли на 29% людей менше, ніж у 2016 році. Загалом за 16 років кількість смертей від серцевих захворювань внаслідок тривалого робочого графіку збільшилась на 42%, а від інсульту — на 19%.

Дослідження показало, що у людей, які упродовж тижня працювати понад 55 годин, ризик інсульту підвищується на 35%, а ризик ішемічної хвороби серця — на 17% у порівнянні з людьми, які працюють 35-40 годин. Загалом приблизно 9% від загальної чисельності населення в усьому світі перепрацьовують.

Відповідно до дослідження, смерть може настати через деякий час після перепрацювання — іноді через десятки років. Попри те, що дослідження не охоплювало період пандемії, у ВООЗ кажуть, що збільшення віддаленої роботи та економічні негаразди могли вплинути на збільшення робочого часу.

«Жодна робота не варта ризику інсульту або серцевого нападу. Уряд, роботодавці та працівники повинні об'єднати зусилля та узгодити певні обмеження, щоб захистити здоров'я людей», — зазначив гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

Ось як організація пропонує зменшити перепрацювання:

  • влада може ухвалювати закони й постанови, що забороняють понаднормову роботу й обмежують максимальну тривалість робочого часу, та стежити за їхнім дотриманням;
  • роботодавці й профспілки можуть укладати колективні договори, які встановлюватимуть максимальну тривалість робочого часу;
  • працівники можуть розподіляти свій робочий час так, щоб кількість відпрацьованих годин не перевищувала 55 годин на тиждень.

У межах дослідження експерти зібрали останні дані щодо захворювань серця. Вони проаналізували 37 досліджень щодо ішемічної хвороби серця, у яких взяли участь 768 тисяч пацієнтів, та 22 дослідження щодо інсульту, у яких взяли участь понад 839 тисяч пацієнтів. Дослідження відбувалося на глобальному, регіональному та національному рівнях.