У Міністерстві фінансів України пояснили, що ветований президентом Володимиром Зеленським закон про запровадження системи перевірок отримувачів соціальних виплат запрацює після того, як до нього внесуть технічні правки.

Про це повідомив заступник міністра фінансів Павло Ходаковський, передає прес-служба Мінфіну.

«Президентське вето законопроєкту по верифікації спричинене суто технічною неузгодженістю із прикінцевими положеннями, яка скоро буде усунута. Я певен, що парламент невдовзі підтримає цей законопроєкт із пропозицією президента», — повідомив Ходаковський.

Він додав, що загалом верифікація (перевірка) отримувачів соцвиплат запрацює, але з невеликою затримкою.

Нагадаємо, що 7 листопада стало відомо, що Зеленський ветував та повернув до Ради на доопрацювання закон про запровадження верифікації отримувачів соціальних виплат.

Нагадаємо, що Рада ухвалила цей закон 17 жовтня 2019 року. Тоді за нього проголосувало 249 депутатів.

Зазначимо, що верифікація (перевірка) отримувачів соціальних виплат — процес перевірки фактичного соціального стану отримувачів соціальних виплат, зокрема виплат безробітним та субсидій. Метою такої перевірки є мінімізація зловживань при отриманні соціальних виплат, а також корупції у процесі призначення таких виплат.

Раніше у Конституційний суд України постановив, що Мінфін не має права здійснювати перевірку отримувачів державних соціальних виплат.

У Мінфіні повідомили, що продовжуватимуть перевіряти отримувачів соціальної допомоги навіть попри рішення Конституційного суду.

Поділитись: