Ольга Варченко, заступниця голови Державного бюро розслідувань
Фото: Facebook\Ольга Варченко

Перша заступниця голови Державного бюро розслідувань Ольга Варченко назвала переписку свого чоловіка Олександра Варченка із студенткою Наталією Бурейко із використанням погроз «фейком» і провокацією проти неї самої. 

«Мій чоловік ніякого відношення до цього не має. Він не знає цю дівчинку і він ніколи на сайті знайомств не був і не спілкувався ні з ким», — сказала Ольга Варченко у коментарі Громадському.

Вона стверджує, що фото її чоловіка для створення профілю у соціальній мережі Tinder взяли з його персональної сторінки у Facebook. Щоправда, зараз ця сторінка закрита. «Зараз усі говорять, що він начебто створив сторінку, аби написати спростування цієї новини (Варченко опублікував спростування своєї причетності до скандалу зі студенткою — ред). Однак його сторінка у Facebook була створена ще у 2015 році. Закрив він її вчора, тому що там є публікації фото нашої дитини. Учора дитина теж прочитала про це все. І цілу ніч надходили погрози, у тому числі, і мені із погрозами від інших жінок», — розповіла Варченко.

На її думку, це провокація, яка пов’язана із її професійною діяльністю. Більше того, Ольга Варченко каже, що «знає, кому це вигідно, але до встановлення цих осіб їхніх прізвищ не називатиме».

«Такі провокації — це витончені речі, дороговартісні. Це новий рівень брудних кампаній. Зараз Олександр Варченко звернувся у Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції, написав відповідний рапорт, аби провели службове розслідування. Наскільки мені відомо, Наталя (Бурейко – ред.) так само звернулася до прокуратури міста Києва також з відповідним зверненням».

Напередодні, 7 листопада, користувачка Facebook на ім’я Наталія Бурейко повідомила на своїй сторінці про погрози та домагання з боку нібито заступника голови департаменту захисту економіки Національної поліції України Олександра Варченка. Чоловік нібито погрожував їй у соцмережі Tinder. Сам Варченко заявив, що це «проповокація» і його аккаунт «зламали хакери». Наступного дня. 8 листопада, Бурейко повідомила, що подала звернення про погрози до прокуратури.

«Ця дівчина залишила в скринці для звернень громадян цю заяву, зараз ця заява перебуває на реєстрації», — повідомила Громадському речниця прокуратури Києва Надія Максимець.

Після цього Варченко заявив, що готовий прийти до прокуратути та дати свідчення. Громадське намагається зв’язатися із Наталією Бурейко.

Дружина Олександра Варченка — Ольга — була претенденткою на посаду директорки нового органу — Державного бюро розслідувань. На момент старту конкурсу Ользі Варченко не виповнилося необхідних для відбору 35 років, утім на іспити вона все таки потрапила — через суд. Варченко представляла так званий департамент «Кононенка-Грановського». І заради неї спеціально відтерміновували запуск системи тестування кандидатів, розповів Громадському експерт антикорупційної групи «Реанімаційного пакету реформ» Олександр Лємєнов.

Департамент з розслідувань у сфері держслужби і держвласності Генеральної прокуратури, створений у лютому 2016 року, назвали «департаментом Кононенка-Грановського» після публікації матеріалу народного депутата від БПП Сергія Лещенка. Слідчі цього підрозділу були причетні до затримання та тримання під вартою двох працівників оперативно-технічного підрозділу Національного антикорупційного бюро. Після цього інциденту виник відкритий конфлікт між НАБУ та Генпрокуратурою. У своїй статті Лещенко стверджував, що народний депутат від БПП Олександр Грановський курує цей підрозділ від Адміністрації президента. Саме цей департамент, за словами Лещенка, веде справи проти «некомфортних» для президента і його оточення людей. Сам Грановський запевняє, що не має жодного стосунку до діяльності підрозділів Генпрокуратури.

16 листопада 2017-го конкурсна комісія обрала директора ДБР та його заступників. Головою слідчого органу став Роман Труба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про роботу Держбюро розслідувань — інтерв'ю з директором

Варченко ж отримала посаду заступника глави Держбюро розслідувань. В Ольги Варченко є конфлікт із керівником ДБР Романом Трубою. У серпні 2018-го Труба на брифінгу одноосібно вирішив відмовити конкурсній комісії у розгляді питання про призначення 27 осіб на керівні посади у Державному бюро розслідувань. Тоді Ольга Варченко заявляла, що ні рішення керівника ДБР, ні факт проведення самого брифінгу Труби не знала. Відтак нинішню провокацію щодо скандалу свого чоловіка Ольга Варченко пов'язує із намаганням «не дати можливості запустити роботу ДБР».

«З самого початку — це брудна кампанія по всіх трьох керівниках ДБР. Нас постійно намагаються «зіткнути лобами». Ми, як юристи, маємо певні розходження із Романом Трубою у поглядах. Але це не означає, що ми один одного ненавидимо. А зараз нам треба готуватися до запуску Державного бюро розслідувань. Ми його анонсували 27 листопада», — додала Варченко.

Поділитись: