Перше судно з українським зерном для Африки прибуло до порту Джибуті

У порту Червоного моря Джибуті пришвартувався перший від початку повномасштабного вторгнення росії вантаж зерна з України до Африки.

Про це повідомляє BBC.

Судно MV Brave Commander під прапором Лівану перевозить 23 тисячі тонн пшениці, що прямує до сусідньої Ефіопії. Зерно доставляли сюди з Чорного моря два тижні.

Джибуті — невелика країна з населенням 900 тисяч людей, але має один із найбільш завантажених портів на континенті.

За даними Всесвітньої продовольчої програми ООН, пшеницю розфасують у мішки та доставлять до Ефіопії, де 20 мільйонів людей потребують продовольчої допомоги. Для цього знадобиться приблизно тиждень.

До війни в Україні Всесвітня продовольча програма отримувала три чверті своєї продовольчої допомоги з України та росії.

Про «зернову угоду»

Україна підписала угоду з Туреччиною та ООН про безпечне вивезення зерна через Чорне море. Дзеркальну угоду з ООН та Туреччиною підписала росія. Між собою Україна та рф не підписували домовленостей.

Угода передбачає розблокування трьох українських портів — «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний» — для вивезення зерна і продовольства. Контроль над портами залишається за українською стороною.

У портах перебуватимуть лише судна, які забезпечують експорт зерна та пов'язаних із ним продовольства й добрив. У Туреччині Спільний координаційний центр проводить інспекцію кораблів, що прямують з України.

Перше після 24 лютого судно з українським зерном вийшло з Одеського порту 1 серпня.