Персональний адвокат президента США Дональда Трампа, Рудольф Джуліані, планує приїхати до Києва та зустрітися з новообраним президентом Володимиром Зеленським.

Про це повідомляє американська газета The New York Times.

Джуліані хоче переконати Зеленського продовжити розслідування в інтересах Білого дому, вказує видання.

Одне з них стосується розслідування про втручання Росії у президентські вибори США 2016 року. Інше — участі сина екс-віце-президента Джозефа Байдена в роботі української газової компанії, яка належить українському олігарху (вочевидь, ідеться про компанію Burisma Holding Ltd., зареєстровану на Кіпрі. Її пов'язували з міністром екології в останньому уряді Миколи Азарова Миколою Злочевським).

Газета зазначає, що Джуліані в такий спосіб намагається допомогти Трампу в його президентській кампанії 2020 року.

Утім сам Джуліані в інтерв'ю каже: «Ми не втручаємося у вибори, ми втручаємося в розслідування, на яке маємо право».

Чому для Джуліані важливі ці розслідування в Україні?

Газета вказує, що адвокат Трампа разом з кількома його союзниками спробує дискредитувати розслідування спецпрокурора Мюллера, а також нашкодити потенційному супернику Трампа — Джо Байдену.

Що він хоче сказати Зеленському?

Джуліані розповів, що про зустріч із новонообраним президентом Зеленським просив «через посередників».

«Я збираюся розповісти йому все, що я знаю про людей, які його оточують, і наскільки важливо провести повне, справедливе розслідування», — сказав адвокат Трампа.

2 травня газета NYT повідомляла, що Джуліані обговорював з Луценком справу проти компанії, у якій працював син Байдена.

Наступні президентські вибори відбудуться у США 3 листопада 2020 року і стануть 59-ми виборами в історії Сполучених Штатах.

За даними опитування виборців-демократів, яке провело видання The Hill, колишній віце-президент США Джо Байден лідирує серед кандидатів, які претендують на номінацію від Демократичної партії на виборах президента 2020 року.

Поділитись: