Російський телеканал «Первый канал» під час церемонії підписання томосу про автокефалію Православної церкви України запитав у міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, чи означає надання томосу втрату незалежності України. Про це Кілімкін повідомив у своєму Twitter.

Міністр назвав таке запитання «примітивною провокацією» від російського телеканалу та зазначив, що на нього не відповів.

«Під час церемонії у храмі Св.Георгія коментарів традиційно нахабно домагався Пєрвийканал. Питали,чи означає Томос втрату незалежності України. Досить примітивна провокація, а може,то «духовні скрєпи» в головах. Вирішив не гаяти сил та часу, все одно або не покажуть,або перебрешуть», — написав Клімкін.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Томос про автокефалію передають Українській православній церкві (НАЖИВО)

У Російській православній церкві підписання Вселенським патріархом Варфоломієм томосу про автокефалію для Православної церкви України назвали «остаточним розривом Варфоломія зі світовим православ'ям».

5 січня Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про що йдеться у тексті томосу для Православної церкви України?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Поділитись: