У Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви і Латвії підписали звернення до голів парламентів країн ЄС, у якому засудили будівництво газопроводу «Північний потік-2». Україна та Молдова підписали звернення раніше.

У Вільнюсі керівники парламентів Польщі, Литви і Латвії підписали звернення до голів парламентів країн ЄС, у якому засудили будівництво газопроводу «Північний потік-2». Україна та Молдова підписали звернення раніше.

Про це повідомляє «Польське радіо».

«Газопровід «Північний потік-2» спрямований на енергетичне узалежнення держав Євросоюзу від Росії», — йдеться у зверненні.

«Завдяки тому, що цей документ підписала група країн, а не окремі держави, такий голос більш чутний», - сказав журналістам 

Спікер Сейму Польщі Марек Кухцінський пояснив, що завдяки тому, що документ «підписала група країн, а не окремі держави, такий голос буде більш чутний».

«Один принцип — загальне занепокоєння про безпеку усіх країн ЄС, а також країн, що перебувають у східній його частині», — додав він.

У листі йдеться, що енергетична безпека ставновить ключовий компонент об’єднаної і процвітаючої Європи.

На думку авторів листа, незважаючи на те, що газопровід «Північний потік-2» предствляють як комерційний проект, він насправді «є інструментом політики російської держави»

Польща, Литва, Україна, Латвія і Молдова закликали європейські країни гарантувати, що експлуатація газопроводу проходитиме згідно з правилами ЄС.

Раніше прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, заявив, що вважає «Північний потік-2» небезпечним для Європи, особливо для балтійського регіону.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що «Північний потік-2» монополізує постачання газу до ЄС з боку Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Північний потік 2» — суто політичний проект, а не комерційний — Волкер.

Нагадаємо, 31 січня Німеччина дозволила прокласти «Північний потік-2» на своїй території.

Водночас США виступають проти будівництва «Північного потоку-2».

«Північний потік 2» — проект магістрального газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море. Одна з основних цілей проекту — це припинення транзиту газу через Україну, що призведе до зниження надходження у бюджет України. 

Поділитись: