Так званий «Центральний районний суд» Сімферополя засудив п'ятьох фігурантів «справи 26 лютого» до умовних строків позбавлення волі на 3,5 – 4,5 роки з випробувальним терміном, повідомляє кореспондент Громадського з Криму.

Так званий «Центральний районний суд» Сімферополя засудив п'ятьох фігурантів «справи 26 лютого» до умовних строків позбавлення волі на 3,5 – 4,5 роки з випробувальним терміном, повідомляє кореспондент Громадського з Криму.

Так, «суд» призначив Алі Асанову 4,5 років умовно з випробувальним терміном 4 роки, Мустафі Дегерменджи 4,5 років з випробувальним терміном 3 роки, Ескендеру Кантемірову і Арсену Юнусову 4 роки умовно з випробувальним терміном 3 роки, Ескендеру Емірвелієву 3,5 роки умовно з випробувальним терміном 3 роки.

«Суд» зачитав свідчення підсудних і потерпілих, а також 38 свідків. Всі свідчення носили загальний характер, жоден зі свідків не повідомив під час судового слідства будь-яких подробиць щодо ролі у мітингу чи провини підсудних. Жоден свідок не впізнав підсудних.

У вироку згадується про відеозаписи, на яких відображені окремі конфлікти осіб, схожих на підсудних з особами з боку проросійського мітингу. Портретна експертиза цих відеозаписів не проводилася.

За словами «судді», участь фігурантів «справи» в масових заворушеннях доведено «сукупністю» доказів.

Нагадаємо, суд у «справі 26 лютого» тривав з 20 вересня 2016 року. За цей час пройшло 103 судових засідання. За цей час звинувачення тричі змінювало обвинувальний висновок. Винесення вироку відкладалися тричі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа 26 лютого: умовні вироки «умовного» провадження

Кримінальну справу «26 лютого» було порушено за фактом подій під кримським парламентом 26 лютого 2014 року, коли в зв'язку з бездіяльністю працівників міліції відбулося зіткнення двох мітингів: проросійського та мітингу, організованого Меджлісом кримськотатарського народу на підтримку територіальної цілісності України.

В рамках цієї справи крім Асанова, Дегерменджі, Юнусова, Емірваліева і Кантемирова, до кримінальної відповідальності вже було притягнуто трьох кримських татар, включаючи заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, справа якого була відокремлена і якого було засуджено до 8 років колонії суворого режиму.

Для Асанова та Дегерменджи «прокурор» просив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з умовним терміном на 3 роки, для Кантемирова, Юнусова і Емірваліева — покарання у вигляді 3,5 роки позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на 3 роки.

У березні суд в анексованому Криму залишив під домашнім арештом двох фігурантів справи «26 лютого».

Уцій справі вирок отримав один з лідерів Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз. 27 жовтня 2017 року Ахтем Чийгоз повернувся в Україну після того, як його видали турецькій стороні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ми вдома» — кримські політв'язні Умеров і Чийгоз повернулись до України (ФОТОРЕПОРТАЖ).

Поділитись: