Під час акції протесту власників авто на європейських номерах в урядовому кварталі Києва правоохоронці затримали і доставили од відділку трьох людей. Про це повідомив начальник Головного управління Нацполіції Києва Андрій Крищенко.

«Коли окремі учасники намагалися перекривати рух біля Верховної ради України, працівники поліції проводили заходи щодо його розблокування. Трьох осіб доставили до управління поліції для надання пояснень і проведення профілактичних бесід», — зазначив Крищенко.

За його словами, правоохоронці «пильно спостерігали за публічною безпекою у місцях збору мітингувальників, аби не допустити провокацій та конфліктних ситуацій».

Нагадаємо, 20 листопада у Києві під Верховною Радою власники автівок на єврономерах влаштували акцію: автомобілі мітингувальників перекрили проїзд по вулиці Грушевського.

Учасники акції вимагали від народних депутатів скасувати норму щодо «віку» автомобілю, який завозять з ЄС союзу. Згідно з ухваленими законами — чим «старше» автомобіль, тим більша митна ставка.

Уночі з 19 на 20 листопада власники автівок на литовських номерах вночі заблокували перехід «Нова Гута — Нові Яриловичі» на кордоні з Білоруссю.

Паралельно власники авто на єврономерах влаштували акції ще у 17 областях України.

8 листопада Рада ухвалила закон, що зменшує вартість розмитнення авто на єврономерах. Ідеться про закон №8487. Під час розгляду закону комітет Ради вніс правку, якою збільшив базову ставку для великих автомобілів з об'ємом двигуна понад 3000 кубічних сантиметрів: на бензиновому двигуні — з 50 євро до 100 євро, на дизельному двигуні — з 75 євро до 150 євро. Ставка для авто з меншим об'ємом двигуна залишається 50 та 75 євро відповідно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий закон про розмитнення авто: це можна буде зробити втричі дешевше

Крім цього, Рада запровадила «знижку» на розмитнення за новою формулою у розмірі 50%. Спочатку пропонували зробити «знижку» протягом перших 60 днів, але під час розгляду закону пільговий термін вирішили збільшити до 90 днів. Вона діятиме для тих, хто вже ввіз авто та планує ввозити, протягом трьох місяців від дня з набуття законом чинності (це станеться, коли президент підпише його).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нові протести «євробляхарів»: вимагають, щоб вартість розмитнення не залежала від віку авто

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile