Життя

Власники автівок на єврономерах вночі заблокували перехід на кордоні Білорусі: деякі пасажири діставалися Гомеля пішки

Сильные новости
Життя/Власники автівок на єврономерах вночі заблокували перехід на кордоні Білорусі: деякі пасажири діставалися Гомеля пішки
Зберегти
Вигляд
Власники автівок на литовських номерах вночі заблокували перехід «Нова Гута — Нові Яриловичі» на кордоні з Білоруссю.

Як повідомив виданню «Сильные новости» пасажир рейсового автобусу Київ-Гомель, його автобус зупинила поліція, зазначивши, що на кордоні страйк.

«На в'їзді до прикордонного переходу «на аварійці» стояли близько 10 автомобілів і 20 людей, які просто ходили по колу. Вони не впускали та не випускали ні автівки, ні рейсові автобуси. Я вимушений був вийти з автобуса та пройти два кордони пішки», — сказав пасажир.

Оперативний черговий з боку українського кордону повідомив виданню, що близько 2 години ночі страйкувальники почали частково пропускати автівки з білоруськими номерами. Він також порадив усім, хто планує перетинати кордон, зараніше з'ясувати ситуацію на прикордонному переході.

Зазначимо, на 20 листопада власники автівок на єврономерах анонсували початок безстрокової «акції громадської непокори» у 46 містах України.

Власники автівок на єврономерах оголосили всеукраїнську акцію протесту   
AUTO-EURO-SILA

8 листопада Рада ухвалила закон, що зменшує вартість розмитнення авто на єврономерах. Ідеться про закон №8487. Під час розгляду закону комітет Ради вніс правку, якою збільшив базову ставку для великих автомобілів з об'ємом двигуна понад 3000 кубічних сантиметрів: на бензиновому двигуні — з 50 євро до 100 євро, на дизельному двигуні — з 75 євро до 150 євро. Ставка для авто з меншим об'ємом двигуна залишається 50 та 75 євро відповідно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий закон про розмитнення авто: це можна буде зробити втричі дешевше

Крім цього, Рада запровадила «знижку» на розмитнення за новою формулою у розмірі 50%. Спочатку пропонували зробити «знижку» протягом перших 60 днів, але під час розгляду закону пільговий термін вирішили збільшити до 90 днів. Вона діятиме для тих, хто вже ввіз авто та планує ввозити, протягом трьох місяців від дня з набуття законом чинності (це станеться, коли президент підпише його).

11 липня водії автомобілів на єврономерах у межах «Акції за захист і доступне розмитнення» заблокували центр Києва. Учасники протестів заявили, що акція буде безстроковою.

Раніше повідомлялось, що протягом 2017 року до України ввезли 965,3 тисяч автомобілів на єврономерах.

Пов`язані новини