Життя

Під час рейду в Jugendhub порушили щонайменше 5 статей Конституції — представник уповноваженого з прав людини

29 жовтня, 2017 13:35
Життя/Під час рейду в Jugendhub порушили щонайменше 5 статей Конституції — представник уповноваженого з прав людини
Зберегти
Вигляд
Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига заявив Громадському, що про правові підстави рейду та затримання людей мова взагалі не може йти.

Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига заявив Громадському, що про правові підстави рейду та затримання людей мова взагалі не може йти.

На питання про те, на яких підставах були затримані люди у нічному клубі Jugendhub, Чаплига відповів, що під час рейду було порушено щонайменше 5 статей Конституції, тому «говорити про якісь правові підстави взагалі немає сенсу». 

«Людей затримували, не пояснювали їхні права, проводили особистий обшук та вилучення їхніх особистих речей без жодних на те правових підстав. Застосовували надмірну силу, а також в непередбачений взагалі законом спосіб людей вночі доставили до військкоматів, а потім доставили на збірний пункт, і з рештою, фактично забарикадувалися, нікого не пускали і фактично утримували людей в заручниках», — зазначив Чаплига.

Він також повідомив, що наразі триває робота за участю правозахисників, представників офісу уповноваженого з прав людини та адвокатів стосовно цієї події, а також додав, що наступного тижня скоріше за все відбудеться спільна прес-конференція стосовно того, що відбулося проти ночі 28 жовтня.

Раніше один із затриманих під час рейду у нічному клубі Jugendhub Ігор Кузів повідомив Громадському, що близько 20-ти людей відпустили, проте близько 10, які залишилися, перебувають там проти власної волі, тоді як у заяві військкомата йдеться, що «за результатами бесід, 10 призовників залишилися добровільно ночувати на території військкомату».

Нагадаємо, правоохоронці влаштували рейд до київського нічного клубу Jugendhub у Шевченківському районі. Поліція заявила про затримання 17 людей з наркотиками.

32 відвідувачів було доставлено до військкомату, оскільки, за повідомленням поліції, вони ухилялися від призову на строкову службу.  Зі свого боку, очевидці повідомляли, що правоохоронці під час рейду застосовували силу. 

Правозахисники також повідомляють про можливі протиправні дії силовиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З танцполу до військкомату: що сталось під час рейду до нічного клубу Києва

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини