Очільник Генштабу Збройних сил України Руслан Хомчак заявив, що під час розведення військ на Донбасі Збройні сили України відійдуть на позиції, які вони займали у 2016 році.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства оборони.

«Нові позиції українських військових будуть там, де вони були у 2016 році, коли вперше відбулося розведення сил у згаданому районі. Підрозділи Збройних Сил України та надалі повністю контролюватимуть ситуацію», — сказав Хомчак.

Він зазначив, що розведення військ має відбутися дзеркально на відстань один кілометр від лінії зіткнення в обидві сторони.

Нагадаємо, 1 жовтня на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого. Після цього має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

В українському Міноборони повідомили, що ЗСУ технічно готові до розведення військ у Петрівському та Золотому. В ОБСЄ заявили, що розведення має початися 7 жовтня.

Увечері 5 жовтня президент Володимир Зеленський провів нараду щодо розведення сил біля цих населених пунктів.

Водночас розведення сил і засобів в Золотому і Петровському Луганської області не почалося 7 жовтня, оскільки кілька днів тому бойовики обстріляли ці населені пункти. Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко нагадав, що розведення розпочинається на сьомий день після того, як на цій конкретній ділянці зберігається мир і не відбувається обстрілів.

Поділитись: